HaberlerKripto Para HaberleriMetaVerse Haberleri

Avrupa’da ilk kez metaverse üzerinde ETF başlatıldı

Borsada işlem gören fon, metaverse endüstrisinden 51 şirketi içeren Solactive ETC Group küresel endeksini takip edecek.

Avrupa’nın ilk metaverse temalı borsa yatırım fonu (ETF), ETC Group Global Metaverse UCITS ETF (METR), Londra Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem gördü. ETF, Solactive ETC Group’un metaverse endüstrisinden 51 şirkete erişim sağlayan küresel endeksini izleyecek.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Endekste yer alan şirketler sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik, 3D grafikler, yarı iletkenler, kablosuz iletişim, çevrimiçi oyun, video akışı, NFT dahil blok zincir teknolojisi ve ilgili bulut depolama alanlarında faaliyet gösteriyor.

Bu, ETC Group’un HANetf ile işbirliği içinde yürüttüğü ikinci tematik ETF’dir. Daha önce, kripto madencileri de dahil olmak üzere blockchain ekosistemindeki dijital varlıklara ve şirketlere ve ayrıca kripto para birimi ticareti ile ilgili şirketlere erişim sağlayan ETC Group Digital Assets & Blockchain Equity ETF (KOIN) başlatıldı.

Dikkatinizi Çekebilir: NFT’lerin popülaritesindeki artış Twitter’da kaydedildi

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu