Altcoin HaberleriAvalanche (AVAX)HaberlerKripto Para Analizleri

AVAX fiyatı bir günde %9 düştü

Avax (Avalanche) fiyatı bir günde %10'a yakın bir düşüş yaşadı. Avax fiyatı neden düşüyor?

Günün sonunda Avalanche protokolünün (AVAX) yerel tokeninin maliyeti yine düşüş momentumunun etkisi altındaydı ve %9 düştü. 6-7 Haziran 2022 tarihlerindeki alım satım işlemlerine ilişkin bilgilere göre AVAX döviz kuru dün gece 23,28$’a düştü. Negatif eğilim, boğaların küresel kripto pazarında gözlemlenen satıcıların başlangıcına direnme yeteneğinin zayıflamasıyla ilişkilendirildi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

AVAX/USD işlem çifti operasyonlarının verileri, haftanın fiyat düşüşüne yönelik eğiliminin devam ettiğini gösterdi. 31 Mayıs’tan 7 Haziran’a kadar olan dönem, jetonun fiyatındaki %18,3’lük bir düşüşle açıldı, jetonun fiyatı 27,25 dolardan 22,27 dolara düştü. Haftanın ortasında, kayıp hacmin değerini geri veren boğalara avantaj geri döndü. Fiyat değeri 27.63 $ ile zirve yaptı.

Ancak dün gece elde edilen başarı için ölümcül oldu. Türkiye saatiyle 9:00 itibariyle, Avalanche fiyatı 23,84 dolardır.

Haftalık verilerin teknik analizine göre, şu anda hareketli ortalamanın (MA) değeri olarak kabul edilen 24,8 doların altındaki alana yerleşen fiyat. Bollinger bantlarına göre ortalama çizgi, mevcut oranın da üzerinde olan 26,3 dolarlık daha yüksek bir seviyede işaretlendi. Aynı enstrümanın verilerine göre direnç çizgisi 31,6 dolar sınırında. Kritik destek 20.9$ olarak sabitlendi.

Göreceli Güç Endeksi (RSI) 36’ya düştü. Eğim açısına bağlı olarak analistler, düşüş momentumunun henüz gücünü tüketmediği ve fiyat üzerindeki baskıyı sürdürmeye çalıştığı konusunda endişelerini dile getiriyorlar.

Daha önce Coinfili.com editörleri, Ripple tokeninin (XRP) fiyatının stabilizasyon bölgesinde belirlendiğini bildirmişti. Kripto uzmanlarına göre uzun vadeli konsolidasyon alanında olmak, yükseliş momentumunun etkisi altında ruh halinde bir değişiklik olasılığının yüksek olduğuna işaret ediyor.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu