Altcoin HaberleriAvalanche (AVAX)Haberler

Avalanche Multiverse Yeni Alt Ağ İşlevselliğini Desteklemek İçin 290 Milyon Dolarlık Yatırım Yapacak

Avalanche Foundation, Avalanche Multiverse teşvik programının başladığını duyurdu. 290 milyon dolarlık (4 milyon AVAX) teşvik programı, yeni alt ağ işlevselliğinin benimsenmesini hızlandırmaya odaklanıyor.

Hikaye Öne Çıkanlar
  • Avalanche, akıllı sözleşme işlevine sahip, merkezi olmayan, açık kaynaklı bir blok zinciridir. AVAX, platformun yerel kripto para birimidir.

Avalanches’ın Alt Ağ işlevi, ölçeklenebilir ve uygulamaya özel blok zincirlerden oluşan zengin bir ekosistemi destekler. Bununla birlikte, başlangıçta, programın birincil odak noktası DeFi, NFT’ler, blok zinciri özellikli oyun ve diğer kurumsal kullanım durumları olacaktır.

Programın Detayları

Daha önce bahsedildiği gibi, Avalanche’ın alt ağ işlevselliği, Avalanche üzerinde uygulamaya özel blok zincirleri geliştirmeye yardımcı olur. Alt ağlar, Avalanche ekosistemiyle yerel olarak entegre edilmiştir ve sınırsız kullanılabilirliğe sahipken özel uygulamalara olanak tanır.

Program ve yatırımlar, yeni gruplara ve projelere daha iyi destek sağlamak için altı ayrı aşamaya bölünecek. Ancak bunlar belirli bir süre ile sınırlı olmayacaktır.

Programın İlk Yatırımı

Teşvik programından yatırım alan ilk alt ağ, oyunun yeni CRYSTAL belirteçleri ve mevcut JEWEL belirteci ile birlikte AVAX belirteçleri aracılığıyla yaklaşık 15 milyon dolar alacak olan NFT oyun projesi DeFi Kingdoms’tır. Avalanche’ın temel geliştiricilerinden biri olan Ava Labs, alt ağı geliştirmeye yardımcı olmak için Jump Crypto, Valkyrie, Securitize, GoldenTree Asset Management, Wintermute ve diğer kuruluşlarla da ortaklık yapacak.

Bu aynı zamanda, yasal düzenlemelere tabi kurumların alt ağlarından yararlanmalarını ve gerekli Müşterini Tanı formalitelerini tamamladıktan sonra kurumsal DeFi’ye erişmelerini sağlayacaktır. Bu, DeFi’nin kurumsal olarak benimsenmesini önemli ölçüde hızlandıracaktır.

Dikkatinizi Çekebilir: Alchemy ve StarkNet Ortaklığı, Web3 Ekosisteminde Büyümeyi Sağlıyor

Mükemmel Uyum

Avalanche’ın alt ağ teknolojisi hakkında konuşan DeFi Kingdom’ın İcra Direktörü Frisky Fox, bunu mükemmel bir uyum olarak nitelendirdi ve şunları söyledi:

“Bütün DeFi Kingdoms evreni, blok zincir teknolojisi ile mümkün olanın sınırlarını zorlayan akıllı sözleşmelere yazılmıştır. Güvenlik veya ademi merkeziyetçilikten ödün vermeden gaz ücretleri için yerel jetonlarımızı kullanmak gibi yeni özellikleri ölçeklendirmemize ve tanıtmamıza yardımcı olabilecek teknolojiyi çok erken aramaya başladık. Avalanche’ın devrim niteliğindeki alt ağ teknolojisi, mükemmel uyum.”

Aave Kurucusu ve CEO’su Stani Kulechov ayrıca şunları söyledi:

“Avalanche Alt Ağları, kurumların zincire geçiş yapması ve DeFi protokollerinin gücünü yalnızca yatırımcılardan ziyade kullanıcılar olarak ilk elden deneyimlemesi için ideal bir ortam oluşturmamızı sağlıyor. Bu, geleneksel ve merkezi olmayan finans arasındaki engellerin ortadan kalktığı bir geleceğe doğru önemli bir adımdır.”

Alt Ağlarda Küçük Bir Arka Plan

Alt ağlar, güçlü, güvenli, güvenilir, izin verilen veya izinsiz ağların oluşturulmasına izin verir. Bunlar ayrıca, alt ağ etkinliğini güvence altına almak için belirli doğrulayıcıları seçme, gaz ücretleri için kullanılan belirteci seçme, özel ekonomik modeller ve daha fazlası gibi çeşitli özellikleri içerir. Alt ağlar ayrıca Avalanche ekosistemiyle entegre kalır ve ağ kaynakları için rekabet etmez.

Avalanche Multiverse, halen devam eden bir DeFi teşvik programı olan Avalanche Rush ile aynı girişim değil. Program, Avalanche’ın akıllı sözleşme zincirindeki Uygulamaları ve dijital varlıkları destekler.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu