HaberlerNFT Haberleri

AssangeDAO 17.422 ETH Finansmanını Arttırdı, Pak’ın 16.593 ETH Için ‘Sansürlü’ NFT Teklifini Kazandı

Fon, merkezi olmayan özerk organizasyonu destekleme sözü veren 10.000 kişiden toplandı ve bu da fonları NFT sanatçısı Pak’ın ‘Sansürlü’ NFT koleksiyonu için teklif vermek için kullanmayı planladı. Manifold kurucu ortağı richerd.eth’in tweetine göre, DAO, Clock parçasının satışının zincir üzerindeki en büyük NFT satışı için yeni bir rekor kırdığını varsayarak 16.593 ETH teklifini kazandı. Fonlar, bir topluluk finansmanı ve barındırma platformu olan Juicebox aracılığıyla toplandı.

Müzayede galibiyeti, geçen yılın sonlarında İngiliz mahkemesinin Assange’ın iadesini engelleyen bir önceki kararını geçersiz kılan bir mahkeme kararının ardından Assange ABD’ye iadeyle mücadele ederken, çekişmeli bir dönemde geldi. Assange, 2019’dan beri kaldığı Londra’da halen cezaevinde tutuluyor.

AssangeDAO’nun önceki açıklamaları, merkezi olmayan özerk örgütün Assange için “yasal ücretleri ve Julian’ın iade davası hakkında farkındalığı artırmak için kampanyaları” kapsayacak bir yasal savunma fonu oluşturduğunu vurgulamıştı.

DAO kendisini, Ethereum kripto para biriminde fon toplamak için bir araya gelen ve daha sonra yönetişim simgesi olan $JUSTICE ile değiştirilebilecek bir “cypherpunks topluluğu” olarak tanımlıyor. Bağış toplamadan elde edilen gelirler, Pak ve Julian Assange arasında bir işbirliği olan, karşılıksız token (NFT) koleksiyonunu teklif etmek ve daha sonra kazanmak için kullanıldı.

ABD savcıları, casusluk suçlamalarıyla yargılanmak üzere Assange’ı iade etmeye çalışıyorlar. Dava dünya çapında ilgi gördü ve o zamandan beri savcıları, zamanaşımı veya sona ermek üzere takip edilebilecek zamanaşımı süresi nedeniyle yargılamalarını hızlandırmaya zorladı.

Obama yönetimi sırasında, ABD Adalet Bakanlığı, ihbarcının eylemlerinin bir gazeteci tarafından yayınlanacak herhangi bir açıklamadan farklı olduğuna dair yeterli kanıt bulamadığını söyleyerek, Assange’ı casusluk suçlamalarıyla suçlamaktan geri adım attı. Sadece eski ABD başkanı Donald Trump’ın yönetimi sırasında, CIA direktörü Mike Pompeo ve Başsavcı Jeff Sessions’ın komutasındaki davaya yeniden odaklanıldı.

NFT koleksiyonunun lansmanı, Assange’ın avukatlarının, danışmanlarının iadeye karşı davasını savunmaları için son tarihe denk geldi. NFT sanatçısı Pak, bu haftanın başlarında Artnet’e, NFT düşüşünün bugün önemli ve alakalı olduğuna dair nedenler sundukları bir röportaj verdi.

“Mesajlarımı iletmek için farklı mekanizmalar yaratmaya aşığım. ‘Censored’ için düşüşün var olması için iyi bir nedene ihtiyacı vardı ve Julian tam da mükemmel bir uyumdu.” Pak paylaştı. Pak, “En büyük mesaj her zamanki gibi sansürlendi” diye ekliyor.

Sansürlü NFT koleksiyonu, belirli bir zaman çerçevesine dayalı olarak sınırsız para basma özelliğine sahip açık bir baskı içerir ve yaratıcı, NFT satışından elde edilen gelirin “bilgi özgürlüğü, dijital gizlilik, eğitim, sağlık, ve insan ve hayvan hakları.”

Dikkatinizi Çekebilir: İngiltere WWF, Çevresel Tepkiler Nedeniyle Lansmanından Kısa Bir Süre Sonra NFT’leri İptal Etti

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu