Ekonomi HaberleriHaberler

Asana Hisse Senedi Neden Düşüyor?

Asana Hisse Senedi Neden Düşüyor?

Ne oldu

Salı günkü işlemlerde piyasa kırmızı görüyor ve Asana ( NYSE:ASAN ) hissesi önemli bir geri çekilme yaşıyor. İşyeri yazılım şirketinin hisse fiyatı, 14:15 ET itibariyle önceki 24 saatlik süreye göre yaklaşık %9,7 düştü.

Yüksek enflasyon seviyeleri, yükselen Hazine bono getirileri, zayıf ekonomik veriler ve yaklaşan faiz oranlarındaki artış beklentisi, yatırımcıları riskten daha fazla kaçınıyor. Asana hisselerindeki satışları yönlendiren herhangi bir işletmeye özgü haber yok gibi görünüyor, ancak büyümeye bağımlı yazılım şirketleri, günümüzün geri çekilmesinden özellikle sert bir şekilde etkileniyor.

Ne olmuş

Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell kısa süre önce merkez bankasının faiz oranlarını artıracağını doğruladı ve boru hattında birden fazla faiz artırımı olabilir gibi görünüyor. Yatırımcıları korkutan tek olası Fed hareketi bu değil. Sadece tahvil alımlarını kısmakla kalmayacak, aynı zamanda Hazine bonolarındaki ve ipoteğe dayalı menkul kıymetlerdeki varlıkları tasfiye etmeye de başlayabilir.

Dikkatinizi Çekebilir: En Güvenli Kişisel Kripto Saklama Cüzdanı Sağlayıcısı NGRAVE, Tohum Finansmanında Değerini 6 Milyon Dolar Arttırdı

Ufukta bir dizi potansiyel makroekonomik rüzgarla birlikte, piyasa büyümeye bağımlı şirketlerden, özellikle de faaliyetlerini finanse etmek için borç veya hisse senedi tekliflerine dayanan şirketlerden çekiniyor. Bu, üçüncü çeyrekte yıllık %70 gelir artışı ile 100,3 milyon $’a ulaşan Asana için olumsuz bir ticaret zemini oluşturuyor, ancak aynı zamanda bu dönemde 69,3 milyon $ net zarar kaydediyor.

Şimdi ne olacak

Asana’nın şu anda yaklaşık 10.2 milyar dolarlık bir piyasa değeri var ve bu yılki beklenen satışların yaklaşık 27 katı değerinde. Şirket, dördüncü çeyrekte %53 ile %54 arasında satış büyümesine rehberlik ediyor, ancak aynı zamanda bu dönemde 51 milyon ile 53 milyon dolar arasında GAAP dışı (düzeltilmiş) bir işletme zararı yayınlamayı da bekliyor.

İşyeri koordinasyon yazılımı uzmanı, hızlı bir şekilde genişliyor ve ilgi çekici uzun vadeli bir büyüme görünümüne sahip olmaya devam ediyor, ancak yakın zamanda kârlılığa kaymaya hazır görünmüyor. Hisse senedi 52 haftanın en yüksek seviyesinden yaklaşık %59 düşerek, son satışlar riske toleranslı yatırımcılar için değerli bir giriş noktası sunabilir. Ancak piyasa, yüksek fiyat-satış katlarında işlem gören yazılım hisselerinden kaçınmaya devam ederse, hisse senetleri yakın vadede daha volatil ticaret görebilir.

Ekonomi Haberleri: Ekonomi Haber’ini Okudunuz.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu