Bitcoin HaberleriHaberler

ARK Invest, 10.8 Milyon Dolarlık Bitcoin Satın Aldı

Kripto piyasaları için çalkantılı bir 48 saatin ortasında, Cathie Wood liderliğindeki yatırım evi ARK Invest, Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) ve Coinbase’deki hissesini artırdı.

New York merkezli şirket, geçtiğimiz iki gün içinde 47,39 milyon dolar değerinde 210,681 kripto borsası Coinbase hissesinin yanı sıra 10.8 milyon dolar değerinde 450.224 GBTC hissesi satın aldı.

Şu anda, bir Coinbase payı esnaf $ 224,96 GBTC Salı en ticaretini kapalı iken, (+ 4.35%) $ 24.02 (-1,23%).

ARK Invest tarafından paylaşılan verilere göre, Pazartesi günü firma, ARK Yeni Nesil İnternet ETF’si (ARKW) için Coinbase’in 48.977 hissesini ve ARK Innovation ETF (ARKK) için 22.900 hisseyi satın aldı . Salı günü, 120.069 Coinbase hissesi ARKK‘ya ve 18.735’i ARK Fintech Innovation ETF‘ye (ARKF) ekleyerek daha fazla satın alma yaptı.

Aynı dönemde, firma GBTC’deki hissesini artırarak Pazartesi günü 310.067 hisseyi ve ardından Salı günü 140.157 hisseyi ekledi. Her iki alım da ARKW üzerinden yapıldı.

ARK Invest , kripto borsasının bu yıl Nisan ayında Nasdaq’ta çıkış yapmasının ardından Coinbase hissesini satın alan ilk şirketlerden biri olmak için acele etti. Firma o zamandan beri San Francisco merkezli şirketteki hissesini düzenli olarak büyütüyor ve birleşik hissesini 1,3 milyar dolara çıkardı.

Ancak GBTC ile farklı bir hikaye. Wood’un firması Grayscale’in Bitcoin hissesini en son bir ay önce, Bitcoin fiyatının bu yaz ilk kez 30.000 doların altına düştüğü 23 Haziran’da satın almıştı.

Basın zamanında, Bitcoin son 24 saatte %4,3 artışla 30,932 dolardan işlem görüyor.

Son iki satın alma, ARKW’nin toplam GBTC hissesini 216,9 milyon dolar değerinde 9 milyonun üzerine çıkardı. Ancak artan hisse miktarına rağmen GBTC’nin ARKW’deki ağırlığı %3,99’dan %3,76’ya düşerken, Coinbase %4,07’lik yeni bir ağırlıkla ilk ona girdi.

ARK Yeni Nesil İnternet ETF (ARKW) 21 Temmuz 2021 itibariyle En Büyük 10 Holding
ARK Yeni Nesil İnternet ETF (ARKW) 21 Temmuz 2021 itibariyle En Büyük 10 Holding

Firmanın amiral gemisi borsa yatırım fonlarından biri olan ARKW, Tesla, Twitter ve Shopify tarafından zirveye yerleşti. Bununla birlikte, geçen Cuma günü 54 milyon dolarlık Square hissesi alımının ardından , ödeme şirketi oradaki varlığını güçlendirerek dördüncü sıraya yükseldi.

Cathie Wood‘un firması ayrıca, hem ARKF hem de ARKK aracılığıyla Square’de hisse sahibidir ve üç fondaki hisselerin birleşik değeri 1.8 milyar doları aşmaktadır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu