Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Arjantinliler kripto para’daki potansiyel yavaşlamadan memnun değil

Arjantinli kripto topluluğunun üyeleri, IMF ile yapılan son anlaşmanın getirdiği iddia edilen kripto karşıtı gerekliliği eleştirdiler. Bu anlaşma, Arjantin'e fona borçlu olduğu 45 milyar doları geri ödemesi için daha fazla alan verebilir, ancak aynı zamanda bölgedeki kripto endüstrisinin büyümesini engellemek için bir dizi önlemin ipuçlarını veriyor.

Arjantinliler, ülkeleri ile IMF arasındaki anlaşmanın onaylanmasından sonra, bölgenin kripto endüstrisi için olumsuz sonuçlar doğurabilecek bir anti-kripto şartının yürürlüğe girebileceğinden korkuyor. Anlaşma, ülkeye uluslararası bir kuruluşa olan 45 milyar dolarlık borcunu ödemesi için biraz zaman tanıyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Yerel sakinler, hükümetin “finansal istikrarı daha iyi korumak için, kara para aklamayı ve gayri resmi faaliyetleri önlemek için kripto para birimlerinin kullanımını önleyeceği ve ödemelerin dijitalleştirilmesinin resmi teşviklere sahip olacağı” şeklindeki taslak belgedeki ifadeden heyecanlandı. ve finansal hizmet tüketicilerine ek koruma sağlanacaktır .”

Kripto topluluğunun Arjantinli temsilcilerini, ülkede kripto benimsenmesinin büyümesini yavaşlatmak için daha sonra kurallar ve önlemlerin oluşturulacağını düşündüren bu sözlerdi. Ayrıca, bu konuda bilgi eksikliğini kabul etmelerine rağmen, böyle bir anlaşmanın gelecekteki olası sonuçlarını anlamaya çalışıyorlar.

Dikkatinizi Çekebilir: Bitcoin Yatırımcıları Hâlâ HODL Stratejisiyle Gidiyor

Amacı, diğer şeylerin yanı sıra BTC hakkında bilgiyi teşvik etmek olan kar amacı gütmeyen kuruluş Bitcoin Arjantin, hükümete ülkede kripto kabulünü yavaşlatmayı amaçlayan bu yeni önlemlerin uygulanmasıyla ilgili tüm bilgileri isteyen bir mektup gönderdi.

Buna karşılık, Arjantinli kripto girişimlerinden birinin direktörü Franco Bianchi, “bazı ülkelerde kripto varlıklarının benimsenmesini teşvik eden net kurallar bağlamında çalışmaya odaklanmanın en iyisi olduğunu” belirtti. kripto para kullanımı.”

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu