Blockchain HaberleriHaberlerKripto Para HaberleriMetaVerse Haberleri

Arjantin’de Blockchain oyun patlaması

Kriz olan ülkede Game-Fi Patlaması!

Kriz yaşayan bir ülkede kripto oyunları ivme kazanıyor. Gerçekten para kazanıyorlar mı? Arjantinliler kripto para birimini başka nasıl kullanıyor?

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Başka bir ülkede blockchain oyunlarına ilginin arttığı gözlemleniyor. Bu sefer, enflasyonun yılda %50’ye ulaştığı fakir bir eyalet olan Arjantin’den bahsediyoruz. Bu arada, Venezuela’dan sonra en kötü ikinci sonuç bu.

Yeni bir Bloomberg raporuna göre Arjantinliler kripto oyunla giderek daha fazla ilgileniyorlar. Nedeni açık – enflasyon son 10 ayın en yüksek seviyelerine ulaştı. Metaverse’lerin ve sadece kripto destekli oyunların yaratıcıları, oyunculara geleneksel kazanmak için ödeme veya hatta oynaması ücretsiz yerine genellikle Play-to-Earn formatı – “kazanmak için oyna” – sunar. En azından resmi olarak.

22 Mart tarihli bir rapora göre, yalnızca Decentral Games metaverse platformu Arjantinli kullanıcılar tarafından 10.000 ziyaret kaydetti. Axie Infinity, tango anavatanındaki en iyi oyunculardan biri olmaya devam ediyor. Doğru, Buenos Aires ve diğer Güney Amerika şehirlerinin sakinleri daha sık Almanlar veya ABD vatandaşları adına oynuyor. Bunun nedeni, oyunların birçoğunun açık veya gayri resmi olarak bir finansal eşik belirlemesidir. Tam olarak oynamaya başlamak için, genellikle ayda 900 doları olan basit bir Arjantinlinin sahip olmadığı binlerce dolar yatırım yapmak gerekir.

Dikkatinizi Çekebilir: Jasmy Coin (JASMY) nedir ve nasıl çalışır?

Ancak bu, şansını denemek isteyenlerin akışını durdurmaz. Arjantinliler, diğer Güney Amerika ülkelerinden, Gürcistan, Filipinler ve hatta ABD’den gelen oyuncularla rekabet ediyor.

Arjantinliler için kripto oyunları vergi kontrollerini aşmak için de bir fırsat. Yerel yetkililer yeni eğilim hakkında şimdiden endişelerini dile getiriyorlar, ancak somut eylemlere geçmiyorlar.

Bununla birlikte, yurttaşların kalplerini ve zihinlerini kazanan, merkezi olmayan finans dünyasındaki tek eğilim meta veri kaynakları değildir. Birçoğu uzaktan çalışmaya veya daha basit olarak serbest çalışmaya geçti. Bu Rusya, Ukrayna veya başka herhangi bir ülkede şaşırtıcı olmasa da, Arjantinli serbest çalışmanın bir hilesi var – ödemenin %90’ı bitcoin veya ethereum ile yapılıyor. Local Bitcoin’ler onların yardımına geliyor – Arjantinlilerin madeni para satıcıları ve alıcılarını birleştiren küresel bir hizmetteki etkinliği ortalamanın üzerinde. Ancak yetkililer tetikte – resmi Buenos Aires dijital varlıklara vergi getirdi.

Burada endişe sadece yerel yetkililer tarafından değil, aynı zamanda IMF tarafından da gösteriliyor. Fon, ülkeye Arjantin’in mali durumunu iyileştirmesine yardımcı olacak bir borç yeniden yapılandırma planı sundu. Ancak karşılığında, yetkililerin bitcoin ve diğer kripto para birimleri konusunda daha sert bir duruş sergilemeleri gerekiyor.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu