Bitcoin HaberleriEkonomi HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Arjantin Cumhurbaşkanı, Ülkemiz Bitcoin’e Sıcak Bakıyor ancak dikkatli olacağız

Güney Amerika ülkelerinin Bitcoin‘i benimseme olasılığının artmasının ortasında , Arjantin Devlet Başkanı Alberto Fernandez, varlığı desteklediğini ihtiyatlı bir şekilde belirtti.

Devlet Başkanına göre, Bitcoin küresel bir tartışmaya tanık olmasına rağmen, insanlar fiyat oynaklığı gibi faktörlerden de endişe duyuyorlar. Aynı zamanda, Başkan Fernandez bir merkez bankası dijital para birimi başlatma olasılığını dışladı.

Özellikle, El Salvador, bölgeden Bitcoin’i yasal bir ihale ilan eden ilk ülke olduğundan , çoğu ülkenin de aynı şeyi yapması bekleniyor. Arjantin’in El Salvador’u taklit etme olasılığı sorulduğunda, Başkan Fernandez böyle bir hareketi inkar etmedi.

“Çok ileri gitmek istemiyorum… ama ‘hayır’ demek için hiçbir sebep yok. Belki de bu iyi bir yoldur… Avantajın, enflasyonist etkinin büyük ölçüde sıfırlanmış olması olduğunu söylüyorlar,” dedi Fernandez.

Çoğu Güney Amerika ülkesi gibi Arjantin de yüksek enflasyon oranlarıyla karşı karşıya. Ekonomik durum, sakinlerin çoğunu yerel para biriminin devalüasyonuyla mücadele etmek için kripto para birimlerini tercih etmeye zorladı.

İlgili İçerik :

Coinbase Cüzdan’ın kullanıcıları artık Polygon ağındaki dApp’lerle işlem yapabilir
Thorchain saldırıya uğradığını duyurdu, Sorunu Gidermek için Ağı Duraklattı
Boğa Sezonu Geciktikçe Bitcoin İşlem Ücretleri 2020 Fiyatlarına Düştü

Ancak Başkan Fernandez’in Bitcoin konusundaki duruşu, ülkenin merkez bankası başkanı Miguel Pesce‘den farklı. Pesce’ye göre Bitcoin gerçek bir varlık değil ve istikrardan yoksun.

Güney Amerika’da Bitcoin’in benimsenmesiyle ilgili endişeler

Çoğu Latin Amerika ülkesi Bitcoin’e ısınıyor olsa da, birkaç ekonomist endişelerini dile getirdi. 

Örneğin, Johns Hopkins Üniversitesi Uygulamalı Ekonomi Profesörü Steve Hanke , El Salvador’un hareketinin ekonomi üzerinde uzun vadeli olumsuz bir etkisi olacağı konusunda uyardı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu