Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriHaberlerKripto Para AnalizleriKripto Para Haberleri

Araştırma: Ankete katılan her 10 kişiden sadece 1’i kripto para birimlerine yatırım yapmıyor

Yeni bir çalışma, kripto para birimlerinin varlığını ve amacını ne kadar çok insan öğrenirse, onlara yatırım yapmaya olan ilginin de o kadar arttığını göstermiştir. Bu varlık sınıfının tam olarak anlaşılmasına rağmen hala eksiklik var.

Kripto verileri, ankete katılan 9.000 yetişkinin (18-64 yaş arası) %61’inin kripto para birimleri hakkında bilgi sahibi olduğunu ve sadece on kişiden birinin kripto paralara yatırım yapmayacağını söylediğini gösteriyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Küresel araştırmaya Kuzey Amerika, Latin Amerika, Asya-Pasifik (APAC) ve Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) dahil olmak üzere dünyanın çeşitli bölgelerinden 17 ülkenin sakinleri katıldı.

Özellikle, ankete katılanların üçte biri, on kişiden altısı kripto para birimleri konusunda tam anlamıyla bilgili olmasa da, şu anda kripto para birimlerine sahip olduklarını söyledi.

Asya-Pasifik bölgesinden katılımcılar dijital varlıkların daha fazla farkında ve yatırım fonlarının %22’sini kripto para birimlerine yönlendirmeye hazırdı. Aynı zamanda, bu ülkelerdeki insanların %46’sı zaten kripto para sahibiydi.

Dikkatinizi Çekebilir: Binance, Kripto işlemleri için Brezilya’dan bir aracı kurum satın alabilir

Genel olarak, katılımcılar kripto para birimlerinin riskli ve değişken olduğu görüşünü dile getirirken, %43’ü kendileriyle ilişkili risk korkusunun yatırım yapmamanın ana nedeni olduğunu söyledi. Başka bir %40, ana nedenin kripto varlıklarının genel bir yanlış anlaşılması olduğunu söyledi.

Tahmin edebileceğiniz gibi, kripto yatırımlarına yönelik tutumlar da yaşla birlikte değişiyor. Gelişmekte olan ülkelerde, Z kuşağının %42’si (18-24 yaş arası insanlar) bunlara zaten yatırım yaptı. Y kuşağı veya Y kuşağı (25-40 yaş arası) temsilcilerinin kripto yatırımcıları arasındaki payı %44’e ulaştı.

Her iki grup da kripto para birimini bir para birimi biçimi olarak görürken, X Kuşağı (41-56 yaş arası insanlar) onu bir yatırım biçimi olarak görme eğilimindedir. Y kuşağının %41’i kripto para birimlerini bir ödeme aracından çok bir yatırım olarak görüyor.

İlginç bir şekilde, gelişmekte olan ülkelerdeki katılımcıların kripto para birimlerini riskli bir yatırım olarak görme olasılıkları daha düşük – gelişmiş ülkelerdeki katılımcıların %42’sine karşılık %25’i.

Sonuç olarak, gelişmekte olan ülkelerin sakinleri dijital para birimlerine daha fazla güveniyor: Gelişmiş ülkelerdeki %14’e kıyasla %32’si dijital paralara güvendiğini ifade ediyor. Benzer şekilde, gelişmekte olan ülkelerdeki katılımcıların %41’i, gelişmekte olan ülkelerdeki %22’ye kıyasla kripto para birimlerine yatırım yapmakla ilgileniyor.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu