Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriEthereum Haberleri (ETH)HaberlerKripto Para Haberleri

Apple Uygulamalarına Dikkat: TestFlight’ta, Kripto Dolandırıcılığı Uygulamaları Görünüyor

Apple TestFlight'ta kripto dolandırıcılığı uygulamaları görünüyor

Siber güvenlik firması Sophos, bir grup kripto dolandırıcısı olan CryptoRom’un Apple’ın TestFlight yazılım test platformu aracılığıyla uygulamaları dağıttığı konusunda uyardı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Bizimle iletişime geçen bazı kurbanlar, kendilerine bir Japon kripto değişim programı olan BTCBOX’u kurmaları teklif edildiğini bildirdi. Sophos, ayrıca, TestFlight’a sahte uygulamalar yükleyen BitFury kripto para madenciliği kuruluşundan sahte web siteleri keşfettik, dedi.

TestFlight işlevi, geliştiricilerin yeni yazılımı test etmek için 10.000’e kadar kişiyi işe almasına olanak tanır. Apple bu platforma eklenen uygulamaları kontrol etmiyor bu yüzden onun yardımıyla sahte yazılım ve yazılım dağıtmak çok kolay. Siber suçlulara karşı korunmak için Apple, bilinmeyen şirketler tarafından oluşturulan TestFlight’tan program indirilmemesini tavsiye eder.

Dikkatinizi Çekebilir: XRP Fiyat Tahmini: XRP Fiyatı 1 Doları Hedefliyor

Geçen yıl, CryptoRom çetesinin üyeleri Apple ekipman sahiplerinden en az 1.4 milyon dolar çaldılar.Dolandırıcılar sosyal ağlarda ve flört uygulamalarında kurbanlar buldular ve onlara Bitfinex kripto değişim programının sözde değiştirilmiş bir sürümünü sahte Uygulama aracılığıyla yüklemelerini teklif etti. Mağaza web sitesi. Kişiler uygulama cüzdanına yüklü miktarda para aktardıktan sonra para çekme seçeneği ortadan kalktı.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu