Bitcoin HaberleriHaberler

Apple Gerçekten 2,5 Milyar Dolarlık Bitcoin Aldı mı ?

Apple’ın Bitcoin’e önemli bir yatırım yaptığına dair söylentiler bir kez daha dönüyor – ancak henüz şampanyayı açmak için çok erken. Çok erken.

Son günlerde teknoloji devinin 2,5 milyar dolara kadar kripto para satın aldığını iddia eden heyecan verici tweetler gördük.

Bununla ilgili iki sorun var: Birincisi, Apple’dan resmi bir onay almadık. İkincisi, bu tür spekülasyonlar son aylarda Crypto Twitter’da birçok kez dolaştı… ve bir satın alma asla gerçekleşmedi.

MicroStrategy, Bitcoin’e büyük bahse girmiş olsa da, halka açık birçok şirketin kendilerini atmaya isteksiz olduğu görülüyor. Tesla bile, Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul etmeyi bırakacağını açıkladıktan sonra soğuk davrandı (ancak bilançosunda 1 milyar dolardan fazla kripto tutmaya devam ediyor.)

Apple Bitcoin Alır mı?

Böyle bir duyurunun Bitcoin’e büyük bir fiyat artışı sağlayacağına dair çok az şüphe var, ancak dijital varlığın enerji kullanımı – ve düzenlemeyi çevreleyen devam eden drama – muhtemelen iPhone üreticisinin şimdilik kenarda oturmaya devam etmek isteyeceği anlamına geliyor.

Bitcoin savunucuları, Apple’ın şu anda oturduğu büyük nakit yığınının mükemmel bir kullanımı olacağını savundu. Ancak Alexander Ross’un Twitter’da belirttiği gibi:

“Apple tartışmalı bir şey yapmaz. Çok marka bilincine sahipler. Bitcoin bu noktada marka değerlerine uymuyor. Hiçbir şeyi daha fazla sevmem ama bu onlar için çok asi bir hareket ve insanların bunu onlara karşı kullanmaları için çok fazla fırsat.”

Tüm bunlara rağmen, Apple kripto dünyasına lazer gibi odaklanmaya devam edecek – özellikle de PayPal’ın artık kullanıcılarının dijital varlıkları satın almasına, satmasına ve elinde tutmasına izin verdiği göz önüne alındığında. Bunun nedeni, şirketin, koronavirüs pandemisinin hızlandırdığı azalan nakit kullanımıyla hızla dünyadaki en popüler mobil tabanlı ödeme yöntemlerinden biri haline gelen Apple Pay’i işletmesidir.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu