HaberlerKripto Para HaberleriNFT Haberleri

AP, Eleştirmenlerce Beğenilen Fotoğrafçılığı İçin NFT Pazarını Başlatacak

AP pazarı ve ilk NFT partisi 31 Ocak’ta piyasaya sürülecek.

Koleksiyon Detayları

Piyasadaki ilk koleksiyon, AP’den eski ve mevcut foto muhabirlerinin fotoğraflarını, dijital olarak geliştirilmiş fotoğraflarından oluşan bir seçkiyle içerecek. Koleksiyon ayrıca Pulitzer ödüllü AP görsellerini de içerecek.

Her NFT ayrıca koleksiyoncuların fotoğraf için kullanılan saati, tarihi, ekipmanı, konumu ve herhangi bir teknik ayarı bilmelerine yardımcı olacak meta verileri de içerecektir.

Dikkatinizi Çekebilir: Andre Cronje Yaklaşan Ve(3,3) Projesinin Özelliklerini Anlatıyor

Koleksiyon hakkında konuşan AP Blockchain ve veri lisanslama Direktörü Dwayne Desaulniers, şu yorumu yaptı:

“AP’nin fotoğrafçıları, 175 yıldır, bugün de yankılanmaya devam eden sürükleyici ve dokunaklı görüntülerle dünyanın en büyük hikayelerini kaydettiler. Xooa’nın teknolojisiyle, bu tokenize edilmiş parçaları hızla büyüyen küresel fotoğraf NFT koleksiyoncularına sunmaktan gurur duyuyoruz.”

Çeşitli NFT Koleksiyonu

İlk koleksiyon, 31 Ocak’tan başlayarak birkaç hafta içinde aşamalı olarak piyasaya sürülecek. NFT’ler, savaş, iklim, uzay gibi farklı alanlardan birkaç fotoğrafı ve çalışmaları odak noktasına getirecek diğer görüntüleri kapsayacak. Farklı NFT’ler için fiyat noktaları da farklılık gösterecek ve gelirler AP’yi ve gazeteciliğini finanse etmeye geri dönecek.

Pazar Yeri Detayları

NFT pazarı, koleksiyoncuların resmi AP dijital koleksiyonlarını satın almalarını, satmalarını veya takas etmelerini sağlayacak. Ayrıca MetaMask gibi kripto cüzdanlarla birlikte ikincil işlemleri ve kredi kartı satın alımlarını da destekleyecek. Pazar, yakın gelecekte Coinbase, Binance ve Fortmatic’i de destekleyecek. Tüm NFT’ler, Ethereum ile uyumlu bir Katman-2 çözümü olan Polygon’da basılacaktır.

Pazar yeri hakkında konuşan Xooa’nın pazar yerleri başkanı Zach Danker-Feldman, şunları söyledi:

“Xooa, AP’nin NFT pazarını başlatmak için The Associated Press ile çalışmaktan gurur duyuyor. Xooa’nın NFT’ler ve metaverse pazaryerleri etrafındaki markalarla çalışması, koleksiyoncular için doğal kıtlık ve fayda sağlamanın yanı sıra sanal dünya ile gerçek dünya arasında güçlü bir bağlantı sağlar. Bu pazaryeri dağıtımında, her tür koleksiyoncuya, çarpıcı fotoğrafçılıkla ilgilerini paylaşan bir topluluğa katılmalarını sağlamak için erişilebilirliğe vurgu yapıldı.”

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu