Altcoin HaberleriFantom (FTM)Haberler

Andre Cronje’nin Solidly Launch’i Beklendiği Kadar İyi Değil

En İyi Protokoller Arasında Kontrol İçin Bir Savaş

Alexcutler.eth, lansman sırasında sorunu, sorunlara neyin yol açtığını açıkladığı bir Twitter dizisinde özetledi. Andre Cronje, Solidly’yi duyururken, sahipliğini toplam kilitli değerlerine (TVL) göre en iyi Fantom protokollerine dağıttı. Bu, Fantom, SolidexFantom ve 0xDAO’da iki takım arasında bir mücadeleye yol açtı. 0xDAO sonunda Solidex’e üstünlük sağladı, ancak bir sorun vardı.

Lansman yaklaştıkça 0xDAO ekibi sessizliğe büründü ve Solidly’nin yayına girmesi beklenmeden hemen önce ekip hazır olmadıklarını duyurdu ve hazır olmalarına ilişkin herhangi bir zaman çizelgesi sunmadı. Bu açıkça herkesin dikkatini Solidex’e çevirdi, ancak burada da bir sorun var gibi görünüyordu.

Solidex Sorunu

Emisyonların başlamasıyla kullanıcılar, Solidex’teki en iyi havuzların herhangi bir ödül vermediğini, likidite sağlayıcılarının likidite sağladığını ancak karşılığında hiçbir şey almadığını fark etti. Solidex sonunda Twitter’a gitti ve Solidex ile ilk SOLID emisyonları için oylama sırasında sorunlara yol açan bir sorunun tespit edildiğini vurguladı. Kullanıcılara fonlarının güvende olduğuna dair güvence verdi.

Dikkatinizi Çekebilir: Fringe Finance: Kripto Borç Verme Ve Borçlanmaya Erişimi Demokratikleştirmek

Solidex’in Olayı Açıklaması

Solidex, olayı ve meydana gelen sorunu açıklayan tam bir açıklama yayınladı. Raporda bir sorun olduğu belirtildi. İşlemler oylama süresinin ötesinde sonuçlandırıldığında, oylar varsayılan durumuna sıfırlandı. Kesin oylama her hafta Perşembe günü 00:00:00 UTC’de yapılır. Bununla birlikte, gerçekte, oylama, son tarih geçtikten sonra bir havuzda ilk hareket edildiğinde her bir gösterge için ayrı ayrı yürürlüğe girer. Bu, haftanın başında oylama yapılmayan bir pencere bırakır.

Sorun, işlemin son tarihten hemen sonra sonuçlandırılmasıyla keşfedildi ve Solidex oylarının varsayılana sıfırlanmasına yol açtı, bu da belirli havuzların tüm oylama gücünü almasına yol açtı.

Olası Düzeltme?

Solidly ve Solidex’teki akıllı sözleşmeler değiştirilemez ve yükseltilemez olduğundan, şu anda bir düzeltme uygulamanın bir yolu yoktur. Ancak, sendVotes() 00:00:00 UTC’den sonra çağrılmadığı sürece sorunu azaltmanın bir yolu vardır. Sorunun tekrarlanmasını önlemenin bir yolu, SubmitVotes() öğesinin 00:00:00 UTC’den önce çağrılmasını sağlayarak oyların varsayılan duruma ayarlanması olasılığını ortadan kaldırmaktır. Solidex ekibi şu anda sorunu azaltmak için olası caydırıcıları araştırıyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu