DeFi HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Andre Cronje Yaklaşan Ve(3,3) Projesinin Özelliklerini Anlatıyor

Andre Cronje ve Daniele Sestagalli, Merkezi Olmayan Finans alanında en etkili ve saygı duyulan iki isimdir.

Fantom Üzerinde Yeni Bir Deney

Andre Cronje geçen hafta bir Tweette Fantom blok zincirinde yeni bir proje üzerinde çalıştığını açıklamıştı. Ayrıca projenin kendi belirtecine sahip olacağını da açıklamıştı. Cronje, Yearn Finance’in yaratılmasının arkasındaki efsanevi kurucudur . Fantom’daki yeni projesi, Abracadabra.Money, Wonderland.Money ve Popsicle.Finance’ı kuran Daniele Sestagalli ile işbirliği yaptığını görecek. Sestagalli aynı zamanda DeFi’de ademi merkeziyetçiliğin korunmasını sağlamak için oluşturulan kripto-yerli bir hareket olan “Frog Nation”ın lideridir.

Sestagalli, aşağıdaki tweet’te Frog Nation ve Cronje arasındaki işbirliğinin ayrıntılarını açıkladı:

“Eğer soruyorsan, ben ve Andre #fantom’da yeni bir coin çıkarıyoruz ve bu, Fantom Sezonunu başlatacak! Burada başladık, doğal olarak şimdi beni bugün olduğum kişi yapan ekosistemi ve teknolojiyi büyütmek için geri dönüyoruz. Katlanmış eller”

Cronje Bülten Detayları

Yeni proje, Cronje’nin Fantom’daki resmi rolünden tamamen bağımsız. Cronje ayrıca hafta boyunca projeyle ilgili bazı ayrıntıları yayınladı ve bunu “ekosistem katılımcılarını [dengeleyen] emisyon temelli bir belirteç” olarak nitelendirdi. Kullanıcıların bir temel jeton yatırabileceklerini ve protokolde kilitlenecek devredilemez bir jeton alabileceklerini belirtti. Ödül olarak devredilebilir bir teşvik jetonu alacaklar.

Dikkatinizi Çekebilir: Kripto Firması Santo Blockchain, 50 Bitcoin ATM’si Satın Aldı

Yeni oluşturulan jetonların sayısı, protokol boyunca daha az jeton kilitlenirse daha büyük ödüller ile dolaşımdaki arza bağlı olacaktır. Kilit, bir NFT ile temsil edilecek ve kullanıcıların bunu seçmesi durumunda kilitlerin dolaşımını sağlayacak. ve(3,3) ayrıca optimize edilmiş bir sistem oluşturmak için ücretleri teşvik edecektir.

AMM’yi De Özelleştiren Protokol

Cronje ayrıca projede yeni bir otomatik piyasa yapıcının (AMM) yer alacağını ve projenin aynı zamanda alım satımlar için %0,01 ücretle çoğu varlık türü arasındaki takasları desteklediğini açıkladı. Ayrıca, projedeki AMM’nin, rakip bir AMM gibi davranmak yerine protokolden protokole bir yaklaşım benimseyerek mevcut AMM’lerden farklı bir yaklaşım izleyeceğini açıkladı. AMM, Uniswap v2 uyumlu bir arabirime sahip olacak ve mevcut AMM’ler buna entegre edilebilecek.

Her hafta iki milyon jeton teşvik olarak sunulacak ve bunlar oy ağırlıklarına bağlı olarak dağıtılacak. Bununla birlikte, başlangıçta hiçbir oylama yapılmayacağı için proje, süreci başlatmak için ilk 20 DeFi projesine token dağıtacak.

Lansmana Daha Yakın Takip Edilecek Daha Fazla Detay

Cronje ayrıca projenin bir DAO içermeyeceğini belirterek, hükümetin token sahipleri tarafından oylama yoluyla yapılmayacağının sinyalini verdi. Kullanıcılar ayrıca izinsiz bir şekilde likidite ve havuz ekleyebilecekler. Cronje, gelecekte proje hakkında daha fazla ayrıntı olacağını ima etti ve en son gönderide yalnızca “temel özellikler” bulunduğunu ve projenin başlatılmasına yakın olması planlanan projeye daha derinlemesine bir bakış atıldığını belirtti.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu