Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Anayasa Avukatı, Bukele’nin Bitcoin Kabul Planına Saldırdı

Anayasa Avukatı, Bukele’nin Bitcoin Kabul Planına Saldırdı

Bir anayasa avukatı, El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele’nin ABD doları ile birlikte bitcoin (BTC) yasal ihalesi yapma teklifinin yasallığını sorguladı .

Başına ElSalavador.com El Diario de Hoy gazetesi web sitesi, anayasal avukat Enrique Anaya Bukele kanunu doğasında aykırı olduğunu iddia etti – ve bu hükümetin arkasında saklanıyor coronavirüs’ü önlemek tartışmalara amacıyla pandemik-hafifletici önlemler, eylemin üzerinde. Yasanın Eylül ayında yayımlanması planlanıyor.

Anayasanın şartlarının “belirsiz bir dilde” hazırlandığını ve “bir hakkın kullanılmasına ilişkin yasaklar” (sunulması halinde bir BTC ödemesini reddetme hakkı ve alıcının bir akıllı telefona veya bilgisayara erişimi olduğunu) içerdiğini iddia etti. Bunun, doğası gereği “anayasal hakların sınırlandırılması” olduğunu iddia etti.

COVID-19’un yayılmasını önlemeyi amaçlayan sosyal mesafeli önlemlerin uygulanmasıyla BTC yasasıyla ilgili olası protestolardan kaçınıldığını da sözlerine ekledi.

Avukat dedi ki:

“Derinlerde, hükümet bitcoine karşı gösterilerden kaçınmak istiyor […] ve kimse protesto için dışarı çıkamayacak.”

Reuters’in geçen hafta ülke çapında 1.233 kişilik bir ankete atıfta bulunarak bildirdiğine göre , ankete katılan Salvadorluların dörtte üçünden fazlası BTC’nin ülkede yasal ödeme aracı olarak tanınmasına şüpheyle bakıyor . Ankete katılanların yaklaşık %54’ü Bitcoin’in benimsenmesini “hiç doğru değil” olarak görürken, diğer %24’ü bunu “sadece biraz doğru” olarak nitelendirdi.

Bu arada, bir mühendis Bukele’de onun bir Bitcoin madenciliği çabasını güçlendirmek için ülkenin volkanlarından gelen jeotermal enerjinin gücünü kullanma planlarını vurdu .

ElSalavador.com içinde ayrı bir rapor, Salvador mühendisi Carlos Martínez “hatta BTC sanayinin ihtiyaçlarını karşılamak için başlamıyor” diye Salvador güç kapasitesi belirtilen talebin yüksek olduğu ve”Çünkü BTC madencilik güç talepleri kesintileri neden olduğunu elektrik altyapısı bu tür bir talebi destekleyemez.”

Medya kuruluşu , devlet tarafından işletilen jeotermal enerji operatörü LaGeo ile üç kez iletişime geçmeye çalıştığını ve sorumlu kişinin her seferinde müsait olmadığının kendisine söylendiğini iddia etti. Firmadan bir yönetici, projenin sorumluluğunu bizzat Başkan’ın üstlendiğini belirtti.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu