Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para AnalizleriKripto Para Haberleri

Analistlerin Bitcoin için Hash oranı Tahmini

Analistlerin Bitcoin için Hash oranı Tahmini. İşte Haberin Detayları!

Kripto-finansal hizmetler şirketi Bitoda’nın yeni bir raporu, bu yıl hash oranı büyümesinin beklenenden daha güçlü olmasına rağmen, Bitcoin (BTC) ağının 2022 için hash oranı düşüş tahminini doğruluyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Şirkete göre, Bitcoin ağının hash oranının yıl sonuna kadar 327 EH/s’ye ulaşması bekleniyor. Değerleme, bir firmanın Ocak raporunda tahmin ettiği ile aynı, ancak yine de geçen yıl tahmin ettiği 334 EH/s’den bir düşüşü temsil ediyor.

2021 sonundaki hash oranı 174 EH/s idi. Dolayısıyla BitOoda’ya göre 2022 hedefi yıllık %22’lik bir büyüme oranı.

BitInfoCharts’a göre, bu hafta Pazartesi itibariyle, ortalama 7 günlük Bitcoin ağ hash hızı 189.84 EH/s idi.

Bu arada rapor, bu yılki hash oranı büyümesinin modelimizin tahminlerini aştığını belirtiyor. Ayrıca, Ocak ayından bu yana hash oranının bu yıl 6 Ocak’taki son tahminin üzerinde kaldığını gösteren bir grafik paylaştı.

Özellikle hash oranı artışındaki ana sınırlayıcı faktör olarak çok tartışılan çip eksikliğine işaret etti.

Rapora göre, enerji altyapısının yılın başlarında madencilik genişlemesi için kritik bir faktör olmasını bekliyoruz, ancak yarı iletken satın alınabilirliğinin önemli bir sınırlayıcı faktör olması nedeniyle bu yılın ilerleyen saatlerinde yumuşamaya başlayacağını söylüyor.

Dikkatinizi Çekebilir: Arjantin’de Blockchain oyun patlaması

Son olarak rapor, Bitcoin blok zincirindeki mevcut ücret seviyesinin önceki tahminlerden daha düşük olduğunu belirterek işlem ücretlerini tartıştı.

Bunun olası nedenleri arasında borsaların kendi aralarında BTC’den daha fazla stabil coinlerde işlem yapması, borsalarda bireysel cüzdanlardan daha fazla BTC’nin tutulması ve Bitcoins Lightning ağının daha yaygın hale gelmesi yer alıyor.

Ele alındığında bu, ücret [işlem] tahminlerimizin not düşürme riski altında olabileceği anlamına geliyor.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu