Kripto Para Analizleri

Analistler, 2022’de kripto için neler olacağına dair görüşlerini paylaşıyor

Bu yıl, kripto pazarları muazzam bir büyüme gördü ve şimdi yıl sonu olduğu için analistler, 2022’nin sektör için neler getirebileceğine dair görüşlerini sunuyorlar.

Birincisi, bu analistlerin çoğu, ünlü analist PlanB dahil olmak üzere yıl sonuna kadar 100.000 $ veya daha fazla bir Bitcoin (BTC) fiyat başarısı bekliyordu. Ancak şu anda bu pek olası görünmüyor, BTC ticareti 50.000 dolar civarında. Bununla birlikte, bu yorumcular hala böyle bir başarının bu yıl içinde elde edilebileceğine veya hatta aşılabileceğine dair umutlar besliyorlar.

Bunlardan biri kripto analistleri ve takma adlı Twitter kullanıcısı ‘DecodeJar’. Muhafazakar bir projeksiyon için, kripto kralına aşırı bir projeksiyon için 190.000 dolar ve 250.000 dolarlık bir fiyat hedefi veriyor. Bunlar Elliot Wave uzantılarına ve Fibonacci düzeltme seviyelerine dayanmaktadır.

“Gelecekteki fiyat ve zaman projeksiyonları yalnızca bir rehberdir, ancak bu aralığı yaklaştıkça diğer göstergelerle birleştirmek, tepeye yakın temiz bir çıkışa izin verebilir. Ben ~190.000$ ölçeğinin daha muhafazakar tarafını tercih ediyorum,” diye ekliyor DecodeJar.

Dikkatinizi Çekebilir: Bitcoin 2022 Analizi

2022’de daha sıkı kripto düzenlemesi bekliyoruz

2022’de kripto endüstrisinin kaderine gelince, ExoAlpha’dan David Lifchitz, “hükümetler onları yasaklamadığı” için “kriptonun 2022’de hala ortalarda olacağını” düşünüyor. O ekler;

Kriptoları fiat para birimlerine karşı sıkı bir tasma üzerinde tutacak şekilde düzenlemek ve ayrıca kasalarını yenilemek için onları vergiye tabi gelir kaynağı olarak görmek istiyorlar.

Ek olarak, merkezi olmayan finans (DeFi) sektörünün büyümesi ve evrimi ile bankalar ve sigorta şirketleri rekabetçi kalabilmek için uyum sağlamak zorunda kalacaklar. Bu arada, “DeFi tarafından gereksiz hale getirildikleri için orta adam işletmeleri daha fazla risk altındadır.”

Bununla birlikte, Lifchitz’e göre, takas edilemeyen tokenler (NFT’ler) alanı, tıpkı 1998’in ortalarında Dot.com dönemi gibi “parabolik bir fiyat patlaması, ardından bir düşüş” için alana sahip. Bu dijital koleksiyonlarla ilgili çılgınlık, kara para aklamada kullanımına ilişkin endişeleri artırıyor.

Ardından, kripto ve merkezi olmayan teknoloji tarafından desteklenen sanal bir alan olan Metaverse var. Lifchitz, “gerçek dünyaları korkunç olduğu için insanların sanal bir dünyaya sığındıkları” Ready Player One filminden sahnelere benzese de dünyamızın hala “bundan yıllar uzakta” ​​olduğunu düşünüyor.

Genel olarak, ARK36 kripto hedge fonundan Loukas Lagoudis “kripto piyasası için genel yükseliş eğiliminin 2022’de devam edeceğine kesin olarak inanıyor.” Bu, “dijital varlıkların kurumsal yatırımcılar tarafından sürekli olarak benimsenmesi ve bunların eski finansal sistemlere daha fazla entegrasyonu” tarafından yönlendirileceğini söylüyor. Bu, özellikle kurumsal yatırımcıların bu yıl “rezerv varlık olarak altına kıyasla dijital varlıkları” tercih etmesinden dolayı böyledir. Ayrıca, artan enflasyon ve azalan tahvil getirilerinin yönleri de katkıda bulunuyor.

Yine ExoAlpha’dan Jean-Marc Bonnefous, trendin “performans, dApp geliştirmeye odaklanan ve biraz daha merkezileştirilmiş blok zincirler” lehine bir artış gösterdiğini düşünüyor. Bu, “güvenliğe, değer saklamaya odaklanan ve BTC ve hatta Ether gibi daha merkezi olmayan” projelere daha fazla önem verilen önceki trendlerin aksine.

Temel olarak, pazar, geçmiş yıllara göre büyük bir değişiklik olan blok zinciri saflığından ziyade iş çevikliği ve maliyet verimliliğine gidiyor gibi görünüyor. Bu kazanan nispi değer ticaretinin gelecek yıla kadar devam etmesi muhtemeldir.

 

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu