FinansHaberlerKripto Para AnalizleriKripto Para Haberleri

Analisterin Yorumları: Aşırı Kaldıraç 2022’de Kripto Piyasasını Çökertebilir mi?

Analisterin Yorumları: Aşırı Kaldıraç 2022'de Kripto Piyasasını Çökertebilir mi?

Kaldıraç hem iyi hem de kötü bir şey olabilir. 5 Ocak tarihinde “Kripto Show” bölüm Backstage Pass, Fool.com editörü Eric Bleeker ve katkı Chris MacDonald kaldıraç majör görünümünü nasıl etkileyebileceğini tartışmak kripto para 2022 yılında.

Eric Bleeker: Chris’in az önce bahsettiği kaldıraç segmenti ile başlayalım. “Kaldıraç Bağlantılı Tasfiyeler Pummel Solana ( CRYPTO :SOL ) , Polkadot ( CRYPTO:DOT ) ve The Sandbox ( CRYPTO:SAND ) adında bir makalemiz var .

Bunun arkasında ne var?

Kaldıraç hakkında çok konuşuyoruz ve bu, baktığımız belirli bir ürün ve bu kaldıraç durumunun bir parçası. Ve görebileceğiniz gibi, bu Bitfinex’ten, 100x maksimum kaldıraç oranıdır, bu yüzden bahsettiğimiz sayıların bazılarının küçük bir ekran görüntüsü var.

Chris, hadi bu makale hakkında konuşalım. Şu anda uzayda ne görüyorsunuz ve kaldıraç son fiyat hareketini nasıl yönlendiriyor?

Chris MacDonald: Gerçekten ilginç. Kripto dünyasının türev tarafına bakıldığında, borsada, son zamanlardaki birçok ralli, Tesla gibi bir şeyin hisse senedi fiyatını yönlendiren opsiyon piyasalarında birçok analiz yapıldı ( NASDAQ:TSLA ) , örneğin, piyasa yapıcıları hisse satın almaya zorlayan ve dolayısıyla belirli hisse senetlerinin fiyatını artıran alım opsiyonları.

Kripto dünyasında, bazı perakende yatırımcılar tarafından çok iyi bilinmeyebilecek türev ürünler var. Bu ürünler, kurumsal yatırımcılar ve tüccarlar tarafından kullanılmak üzere tasarlanmıştır ve bunları kullanmak için akredite bir yatırımcı olmanız gerekir, bu nedenle bu, mutlaka tek başına birçok perakende yatırımcının kapsamına girmez. Ancak kripto pazarındaki oynaklığı neyin tetiklediğine bakmak ilginç bir trend.

Biraz derine inelim — Ben de bunu hala öğreniyorum çünkü bunun pek çok farklı varyasyonu var — Bitfinex bu alandaki en büyük oyunculardan biri, yani onların 100x kaldıraçlı ürünlerine bakıldığında, bu sürekli bir sözleşme. . Esasen, bir yatırımcı, örneğin belirli bir jeton üzerinde, yukarı yönü yakalamaya çalışmak için bir ticarette isteyeceği sermayenin 1/100’ünü koyabilir. Diyelim ki 100$ yatırsalar ve verilen jeton %1 arttıysa, bu işlemden 100$ kazanırlar, böylece %1’lik bir hareketle paranızı ikiye katlarsınız.

Olumsuz tarafı, aynı şekilde gider. Bitfinex, çeşitli sözleşmeler için farklı marj gereksinimlerine sahiptir, ancak esasen % 0,5 oranında düşerse, zorunlu tasfiye uygulanır. Yazdığım makale, o makalede vurgulanan bu üç jetonda oynaklığı artıran zorunlu tasfiyeler hakkındaydı.

Dikkatinizi Çekebilir: Bazı Analistler Böyle Diyor: Kripto Para Satın Almayın; Yerine Bu 3 Hisseyi Satın Alın

Esasen, bu ilginç çünkü bu, kripto piyasasında oynaklık yarattığına işaret edilen faktörlerden biri çünkü eğer % 0,5’lik bir düşüş tüm bu sözleşmelerde tasfiyeleri zorlayabilirse, bu da temelde daha fazla satışla sonuçlanır ve bu da fiyatı bile düşürür. daha öte. Gördüğümüz bazı ani yükselişler kısmen bu sözleşmeler tarafından yukarı yönlü yönlendiriliyor, ancak olumsuz yönde, bir şey üzerinde 100 kat kaldıracınız olduğunda volatiliteyi de artırıyor.

Kripto piyasasına şu açıdan baktığınızda düşünmek gerçekten ilginç bir haber, kripto neden bu kadar değişken? Bu, birçok insanın kafasına takılan bir sorudur ve çoğu şu anda mevcut olan bu sözleşmelerden kaynaklanmaktadır.

Bleeker: 100:1 kaldıraç hakkında düşünüyorsunuz. Sadece perspektife koyduğunu biliyorum ama bu gerçekten inanılmaz miktarda bir kaldıraç. Dünyanın en hantal finansal ürünlerinde bile, bırakın kripto gibi bir yeri, 100:1 kaldıracı hayal bile edemezsiniz, bu nedenle teklif edilen bu kaldıraç miktarını kavramsallaştırmak neredeyse zor, değil mi?

MacDonald: Evet, kesinlikle. Yine, yüzde yarımlık bir hareketin pozisyonunuzu nasıl tasfiye edebileceğini düşünürsek, bunların açık bir şekilde bir pozisyonu hedge etmek veya portföylerine biraz risk eklemek isteyen sofistike kurumsal yatırımcılara yönelik olduğu açıktır.

Bunun hakkında geniş ölçekte konuştuğunuzda, gerçekten volatiliteye neden olabilir, bu nedenle perakende yatırımcıların, olayları yönlendiren perde arkasında ne olduğu konusunda biraz düşünmesi gereken şeylerden biri de budur.

Sorumluluk Reddi: Sorumluluk Reddi: Bu sayfalardaki bilgiler, riskler ve belirsizlikler içeren ileriye dönük ifadeler içermektedir. Bu sayfada yer alan piyasalar ve araçlar yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve bu varlıklarda hiçbir şekilde alım veya satım tavsiyesi olarak görülmemelidir. Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce kendi kapsamlı araştırmanızı yapmalısınız. Kripto Para Haber Sitesi Coinfili, bu bilgilerin hata, hata veya önemli yanlış beyan içermediğini hiçbir şekilde garanti etmez. Ayrıca, bu bilgilerin güncel nitelikte olduğunu garanti etmez. Açık Kripto Piyasalara yatırım yapmak, yatırımınızın tamamının veya bir kısmının kaybının yanı sıra duygusal sıkıntı da dahil olmak üzere büyük bir risk içerir. Toplam ana para kaybı da dahil olmak üzere kripto para veya genel yatırımla ilgili tüm riskler, kayıplar ve maliyetler sizin sorumluluğunuzdadır. Bu makalede ifade edilen görüş ve görüşler yazarlara aittir ve Coinfili’in veya reklamcılarının resmi politikasını veya konumunu yansıtmayabilir. Yazar, bu sayfada yayınlanan bağlantıların sonunda bulunan bilgilerden sorumlu tutulamaz. Makalenin gövdesinde aksi açıkça belirtilmemişse, yazının yazıldığı sırada yazarın bu makalede belirtilen hisse senetlerinde herhangi bir pozisyonu ve adı geçen herhangi bir şirketle herhangi bir ticari ilişkisi yoktur. Yazar, bu makaleyi yazdığı için Coinfili’ten başka bir ücret, tazminat almamıştır. Coinfili ve yazar kişiselleştirilmiş öneriler sağlamaz. Yazar, bu bilgilerin doğruluğu, eksiksizliği veya uygunluğu konusunda hiçbir beyanda bulunmaz. CoinFili ve yazarı, bu bilgilerden ve bunların görüntülenmesinden veya kullanılmasından kaynaklanan herhangi bir hata, eksiklik veya herhangi bir kayıp, yaralanma veya zarardan sorumlu olmayacaktır. Hatalar ve eksiklikler hariçtir. Yazar ve CoinFili kayıtlı yatırım danışmanı değildir ve bu makaledeki hiçbir şey yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kripto Para Haberleri

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu