Altcoin HaberleriHaberlerKripto Para AnalizleriStepn (GMT)

Analist Colin Wu, STEPN coin’in tehlikeleri konusunda uyardı

Analist Colin Wu, STEPN (GMT) coin'in tehlikeleri konusunda uyardı

Kripto analisti Colin Wu, blockchain oyunu STEPN’i eleştiren bir rapor yayınladı. Ona göre, proje bir finansal piramidin belirtilerine sahip ve aynı zamanda sanal bir kumarhaneye benziyor, çünkü kullanıcılar tarafından satın alınan ve kazançların bağlı olduğu NFT spor ayakkabılarının nadirliği rastgele belirleniyor. Wu, projenin kullanıcı sayısının hızla arttığını ve geliştiricilerin yerel GMT yönetişim belirteçlerini çok hızlı yayınladığını savunuyor. Analist, bu durum nedeniyle projenin Mayıs 2022’de çöken Terra blok zinciri ekosisteminin kaderini tekrarlayabileceğine inanıyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Colin Wu Raporu

STEPN, Kazanmak için Taşı türünde bir projedir (“taşı ve kazan”). Oyuna katılmak için kullanıcıların daha sonra geliştirilip değiştirilebilen NFT biçiminde spor ayakkabı satın almaları gerekiyor. Projenin iki yerel jetonu vardır – GMT (yönetim jetonu) ve GST (ödül ödeme jetonu).

Analist başka ne ekledi? Wu, projenin en az iki “patlayıcı” büyüme döngüsü yaşadığını kaydetti. İlki, kullanıcı sayısı 10.000’den 300.000’e fırladığında gerçekleşti. İkincisi, GST tokenlerinin Binance Smart Chain (BNB) ve Solana (SOL) blok zincirlerinde göründüğü zamandır.

Analist, Binance Smart Chain ve Solana’da listelenen GST ödül jetonlarının blok zincirler arasında uyumlu olmadığını ve aslında ortak arz, talep veya değer içermeyen farklı jetonlar olduğuna dikkat çekti. Bunun olumsuz sonuçları olabilir, çünkü jeton döviz kurunun farklı platformlarda kendi aralarında önemli ölçüde farklılık gösterdiği durumlar zaten kaydedilmiştir.

Wu ayrıca, bir airdrop duyurulduğunda dijital ayakkabı fiyatlarının keskin bir şekilde düştüğünü fark etti. Böylece, ilk dağıtımlardan birinde, NFT spor ayakkabılarının fiyatı 35 BNB’den 5 BNB’ye düştü.

Daha önce, projenin GMT ve GST tokenleri bir ayda sırasıyla %60 ve %92 oranında keskin bir düşüş yaşadı. Binance’e göre 20 Haziran 12:10 GMT 0,75 dolardan ve GST 0,2 dolardan işlem görüyor.

11 Haziran’da STEPN, kendi çok zincirli merkezi olmayan borsa (DEX) DOOAR’ını yarattı. Platformun başlatılmasının ilk aşamasında, değişim yalnızca uygulamanın içindeki STEPN kullanıcıları için ve yalnızca Solana blok zinciri için geçerli olacaktır.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu