AltınBitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Analist, altının neden 2 bin doları aştıktan sonra kısa vadede düşüşe geçtiğini açıklıyor

Analist, altının neden 2 bin doları aştıktan sonra kısa vadede düşüşe geçtiğini açıklıyor

Hikaye Öne Çıkanlar
  • Altın, Au sembolü ile gösterilen ve atom numarası 79 olan element. Saf halinde parlak, hafif kırmızıya çalan sarı renkli, yumuşak, sünek ve dövülgen bir metaldir.

The Independent Speculator‘dan Lobo Tiggre, Ağustos 2020’den bu yana ilk kez altının 2.000$’ı aşmasıyla, değerli metalin bir sonraki fiyat hareketinin yakın vadede aşağı yönlü olacağına inanıyor.

Kitco News’e verdiği bir röportajda konuşan Lobo, Ukrayna’daki savaşın altının fiyatındaki artış için kritik bir itici güç olduğunu kabul etti. Ancak savaşın uzun sürmeyeceğine ve karşılığında altının düzeltilmesine ilham vereceğine inanıyor.

Son birkaç aydır, Rusya ve Ukrayna arasındaki jeopolitik faktörler nedeniyle piyasa korkuyla boğuşuyor ve güvenli liman varlıklarına olan talebi artırıyor. Altın, talebin ana yararlanıcısı oldu.

“Savaşın şu ya da bu şekilde sona ermesi için yakın vadede aşağı yönlü çok gerçek bir risk olduğunu düşünüyorum. <…> Gerçek şu ki, bir sonraki hedefim muhtemelen aşağı doğru, yakın vadede aşağı. Ukrayna’daki sıcak savaşın daha uzun süremeyeceğinden ve çatışmalar sakinleştiğinde korkunun azaldığından ve altının son rüzgarlarının rüzgara dönüştüğünden şüpheleniyorum” dedi.

Ancak, yüksek enflasyon, potansiyel olarak stagflasyonist bir ekonomi ve negatif reel faiz oranları gibi temel unsurlar başka bir ralli için katalizör görevi göreceğinden altın yatırımcılarının herhangi bir kısa vadeli düzeltmeyle ilgilenmeleri gerektiğini kaydetti.

Dikkatinizi Çekebilir: Potion Unlock NFT Neyi Sembolize Ediyor?

Metallerin fiyat projeksiyonunda Lobo, 2022’nin sonunda bir sonraki ideal hedef olarak 2.100$ seviyesini görüyor.

“Bence enflasyonist eğilimler, stagflasyon eğilimleri, yıl sonuna kadar hala artı 2.000 dolar artı 2.100 dolar kolay. Enflasyona göre ayarlanmış bir yüksek seviyeye ulaşırsak, artı 2.800 dolar. Bu yılın sonuna kadar bu rakama ulaşmak hiç de zor olmayacak” dedi.

Bitcoin’in altın korelasyonu 7 ayın en düşük seviyesine düştü

Altın ve diğer değerli metallerin yanı sıra, kripto para birimleri de güvenli bir liman olarak hareket etme canlılıkları açısından test edilmiştir. Bununla birlikte, Bitcoin gibi varlıkların bu anlatıya ayak uyduramadığı ve altının rallisinin ortasında dalgalı bir fiyat hareketi kaydettiği iddia edilebilir.

Bildirildiği üzere, Bitcoin, borsa ile yüksek oranda ilişkili olmaya devam ediyor. Başka yerlerde, dijital para biriminin altın ve gümüş ile korelasyonu, yedi ayın en düşük seviyesi olan Ağustos 2021’den bu yana en düşük seviyesine düştü.

Bununla birlikte, kripto savunucuları, dijital varlık olgunlaştıkça Bitcoin’in altının yerini alacağına inanıyor.

Ayrıca, Rusya tarafından Ukrayna’nın devam eden işgalinin ortasında, bazı piyasa uzmanları, ortaya çıkan yaptırımın altın ve kriptoya daha fazla ilgi gösterebileceğine inanıyor.

Önceki rapora göre, eski Federal Rezerv tüccarı Joseph Wang, finansal sistemleri bir silah olarak kullanmanın altın, emlak ve kripto için bir kapışmaya yol açabileceğini belirtiyor.

Duyguları, batı dünyasının Rusya’ya yönelik ağır ekonomik yaptırımlarının ortasında geliyor.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu