Bitcoin Haberleri

Amerikalı Yatırımcıların %6’sı Bitcoin’e Sahip

Bitcoin, 2018’den beri ABD’li yatırımcılar arasında popülerlik kazandı.

Genç erkek yatırımcılar yükselişe öncülük ediyor.

Amerikan analitik şirketi Gallup tarafından yapılan bir anket, 2018’den bu yana Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin ABD’li yatırımcılar, özellikle de genç erkekler ile ivme kazandığını buldu. 

Gallup’un Yatırımcı İyimserliği anketi , ABD’li yatırımcıları “hisse senetlerine, tahvillere veya yatırım fonlarına 10.000 $ veya daha fazla yatırım yapmış yetişkinler” olarak tanımlıyor. 22 Haziran ile 29 Haziran arasında gerçekleştirilen bu yılki anket, 1.037 katılımcının %6’sının Bitcoin’e sahip olduğunu buldu – 2018’e göre %4’lük bir artış. 

Ankete katılanların tamamından elli yaşın altındaki yatırımcıların %13’ü Bitcoin’e sahip. Üst düzey yatırımcılar arasında bu sayı sadece %3’tür. Cinsiyetler arasında da benzer bir eşitsizlik var, erkek katılımcıların %11’i Bitcoin’e sahipken, bu oran kadınlarda sadece %3. 

2018’deki son anketten bu yana, Bitcoin satın almakla ilgilenmediğini söyleyen elli yaş üstü katılımcıların sayısı %80’di. Küçük ilerlemeler yapıldı, ancak 2021’de %70 ile nocoin’ler hala ellilerin üzerinde baskın konumu elinde tutuyor. 

Benzer şekilde, Bitcoin hala ankete katılanların çoğunluğunun şüphelerini sarsacak kadar zemin kazanmadı. Ankete katılan herkesin %55’i, kadınların %61’i ile karşılaştırıldığında, erkek yatırımcıların %55’i Bitcoin satın almakla hiç ilgilenmiyor. 

Öte yandan, Bitcoin şüphecileri artık genç ABD yatırımcıları arasında azınlık durumunda. 2018’de, on sekiz ila kırk dokuz yaş arasındaki yatırımcıların %56’sı Bitcoin’e ilgi göstermedi. Bu rakam bu yıl keskin bir düşüşle %38’e düştü.

Bitcoin Algıları

Son üç yılda kripto para birimleri hakkında farkındalıkta genel bir büyüme oldu. 2018 anketinde, kriptoya aşina olan yatırımcılar azınlıktaydı. O zamanlar genç yatırımcıların %48’i ve erkek yatırımcıların %38’i kriptoyu biliyordu. Bu yıl genç yatırımcıların %62’si ve erkek yatırımcıların %55’i biraz kripto bilgisine sahip.

Yine de kıdemli ve kadın yatırımcılar arasında kripto farkındalığı konusunda çok az şey değişti. Her iki grupta da Bitcoin aşinalığı 2018’den bu yana neredeyse hiç değişmedi ve şu anda her ikisi için de %24’te. 

Anket ayrıca, yatırımcıların Bitcoin’in riskine ilişkin korkularının 2018’deki %75’ten bu yıl %60’a düşerek %15 düştüğünü buldu. 

Çoğu alt kümede yanıt verenlerin çoğunluğu Bitcoin’i çok riskli buluyor. Bu eğilimi destekleyen tek alt grup, 18-49 yaş aralığındaki yatırımcıların sadece %47’sinin çok riskli bulduğu gençler.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu