HaberlerNFT Haberleri

American Express, Kart Sahiplerine SZA NFT’leri Sunuyor

American Express, Kart Sahiplerine SZA NFT'leri Sunuyor

American Express, müzisyen SZA ile bir dizi NFT başlattı ve bunlar yalnızca kart sahipleri tarafından satın alınabilir.

14 adet tek baskı koleksiyonun her biri 100 ABD Doları olarak fiyatlandırılır, ancak ikincil pazarlarda yeniden satılabilirler.

Kıtlık, pek çok misli olmayan token (NFT) kripto para koleksiyonunu bu kadar talep gören ana unsurlardan biridir , ancak American Express bunun üzerine başka bir ayrıcalık katmanı ekliyor: Kredi kartı şirketi, yalnızca kart sahipleri için mevcut olan NFT’leri piyasaya sürüyor .

Amex UNSTAGED x SZA: Koleksiyon , her biri neo soul ve R&B şarkıcısı SZA’nın özel performansının farklı bir anından ilham alan bir dizi dijital NFT koleksiyonudur. Geçen ay canlı bir konserin yalnızca American Express üyelerine yönelik olması gibi, aynı şekilde yalnızca kart sahipleri NFT’leri satın alabilecek.

Her NFT, her biri 100$ sabit fiyatla satılan, indirim için yaratılan 14 farklı SZA koleksiyonlu tek baskılı bir sürümdür. American Express, Cuma günü yalnızca konsere katılanlar için 10 NFT yayınladı ve geri kalanı bugün tüm American Express kart sahiplerine açıldı.

Amex SZA NFT’leri, NASCAR, Death Row Records, komedyen Trevor Noah ve diğerleri gibi ortaklardan lisanslı NFT’ler de sunan Fanaply tarafından üretilir. Fanaply, Ethereum’un üstünde bir katman-2 çözümü kullanarak “çevre dostu” NFT’lerini basıyor , gaz ücretlerini ve iş kanıtı blok zinciri ile etkileşim miktarını azaltıyor.

Bir Aynen belirteç mülkiyetin tapusu gibi davranır ve video hala klipler, animasyonlu GIF, görüntüler, tweet ve hatta dahil öğelerin her türlü, bağlantılı olabilir özgün müzik kompozisyonları . NFT pazarı , 2021’in ilk yarısında yaklaşık 2,5 milyar dolarlık işlem hacmiyle bu yılın başlarında patladı.

Kings of Leon , The Weekend , Snoop Dogg , Weezer ve Grimes gibi sanatçılar orijinal sanat eserleri, özel baskı NFT albüm versiyonları ve hayranlar için yayınlanmamış müzikler gibi şeyler sunan popüler müzisyenler ek gelir elde etmenin bir yolu olarak NFT’lere akın etti . Bazı durumlarda, müzisyenlerin NFT’ler nakit dahil çok miktarda üretilip sanat Grimes’ın için 6 milyon $ ve hafta sonu için üzerinde 2 milyon$.

Bununla birlikte, SZA’nın American Express düşüşüyle, sabit fiyatlar sayesinde büyük bir beklenmedik düşüş olmayacak: en azından başlangıçta, yalnızca kart sahiplerinin takabileceği az sayıda nadir NFT. Fanaply NFT’leri harici kripto cüzdanlarına aktarılabilir ve OpenSea gibi ikincil pazarlarda satılabilir ve bu NFT düşüşüne özel hüküm ve koşullar yeniden satışı engellemez.

American Express’in eski sloganında olduğu gibi, “üyeliğin ayrıcalıkları vardır” ve NFT’ler artık bunlardan biri. Bu SZA NFT’lerinden kaçının ikincil pazarlarda ortaya çıktığını ve bu kart sahiplerinin bu potansiyel talepten ne kadar fayda sağladığını görmek ilginç olacak.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu