HaberlerKripto Para Haberleri

Amazon, Kripto Para Birimi Ödemeleri Almak İçin Çalışıyor

Amazon, blockchain tabanlı ödeme ürünleri için bir strateji ve yol haritası arıyor.

Geçmişte blockchain ile ilgili pozisyonlar için ilan edildi.

Endüstri gözlemcileri Apple veya Facebook gibi yeni bir mega şirketin kripto para birimi ödemelerini kabul edip etmeyeceğini bilmek istediğinden, arada sırada bir iş ilanı kripto alanında bir söylenti fırtınasını başlatacak.

Bugün, yeni ödeme ürünleri için bir vizyon ve yol haritası oluşturmak amacıyla Dijital Para Birimi ve Blockchain Ürün Lideri için bir iş ilanı listeleyen Amazon’da bu oldu.

Bir Amazon sözcüsü tarafından bir çok medya kuruluşlarıyla paylaşılan bir sonraki açıklama , dünyanın en büyük çevrimiçi perakendecisinin aktif olarak kripto para birimi ödemelerini etkinleştirmeyi düşündüğünü öne sürerek alevleri körükledi.

Açıklamada, “Kripto para birimi alanında meydana gelen yeniliklerden ilham alıyoruz ve bunun Amazon’da nasıl görünebileceğini araştırıyoruz” deniyor. “Geleceğin modern, hızlı ve ucuz ödemeleri mümkün kılan yeni teknolojiler üzerine kurulacağına inanıyoruz ve bu geleceği mümkün olan en kısa sürede Amazon müşterilerine sunmayı umuyoruz.”

“Keşfetmek”, neredeyse sınırsız kaynaklara ve binlerce çalışana sahip devasa bir şirket için çok şey ifade edebilir. Özellikle, iş ilanına göre Dijital Para Birimi ve Blockchain Ürün Lideri, kripto para birimleri, merkez bankası dijital para birimleri ve dağıtılmış defterler konusunda uzmanlığa sahip olmalıdır. Yeni işe alınan kişinin ayrıca “liderlik satın alma ve yeni yetenekler için yatırım kazanması” ve bir “lansman stratejisi” geliştirmesi bekleniyor. Tüm bunlar, şirketin kriptonun kendisine neler sunabileceğine ciddi bir şekilde baktığını gösteriyor.

“Kripto para birimi alanında meydana gelen yeniliklerden ilham alıyoruz ve bunun Amazon’da nasıl görünebileceğini araştırıyoruz.”

Amazon geçmişte kriptoya artan adımlar attı.

Bu ayın başlarında, şirketin bulut platformu yan kuruluşu Amazon Web Services, Hyperledger Fabric veya Ethereum’da inşa etmek isteyen geliştiriciler için barındırma ve donanımla ilgilenen uzun süredir devam eden Amazon Managed Blockchain için bir Ürün Başkanı için reklam verdi. Özellikle, gönderi, merkezi olmayan finans ( DeFi ) deneyimine sahip başvuru sahiplerinin tercih edildiğini belirterek , AWS’nin aracılar olmadan finansal ürünler sunmak için bir blok zincirinden yararlanan protokoller için yeni yetenekler geliştirebileceğini öne sürdü.

Amazon’un Reklamcılık FinTech ekibi, “ulusötesi finansal veriler üzerinde veri şeffaflığı sağlamak için finansal defter, faturalandırma ve mutabakat sistemleri” üzerinde çalıştığı için Kıdemli Yazılım Mühendisi arıyor. Gönderi “blockchain”den bahsetmese de, URL bunu yapıyor.

 

 

 

 

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu