Blockchain HaberleriEkonomi HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Altyapı Sağlayıcı Blockdaemon’in Değeri, Goldman Sachs’ın Katılımıyla 155 Milyon Dolar Arttı

Blockdaemon, Değeri B Serisi Finansman Turunda 155 Milyon Dolar Arttı

Önde gelen altyapı sağlayıcılarından biri olan Blockdaemon, en son B Serisi finansman turunda 155 milyon dolar topladı. Diğer şirketlere blok zincirlere erişimini basitleştirmek için destek sağlama konusunda uzmanlaşmış şirket, bu fonları işletmeler ve kurumlar için lider altyapı sağlayıcısı olarak konumunu güçlendirmek için kullanacak. Matrix Capital Management, Sapphire Ventures, Goldman Sachs, Kraken Ventures, Morgan Creek Digital ve Coinfund finansman turuna katıldı.

Bu finansman turu, Blockdaemon’u 1,255 milyar dolarlık bir değere getirerek onu endüstrinin liderlerinden biri haline getiriyor. Şirket, son boğa piyasası ile bu yıl hizmetlerini sağlamada bir canlanma yaşadı ve şu anda 10.000 ETH 2.0 doğrulayıcıdan sorumlu ve 70 milyar dolardan fazla hisseli varlığa sahip.

Blockdaemon’un kurucusu ve CEO’su Konstantin Richter şunları söyledi:

Bu son büyük sermaye infüzyonu Blockdaemon için bir başka önemli kilometre taşıdır ve dünya çapında mevcut finansal altyapıyı canlandırmaya devam etmemizi sağlayacaktır.

İşe Alımlar Devam Ediyor ve Satın Almalar Geliyor

Şirket, Singapur, Japonya, İngiltere ve Almanya gibi ülkelerden yetenek tedarik ederek çalışan sayısını artırmayı planlıyor. Ayrıca Blockdaemon, bu fonları, yeni ürünler yaratmasına ve bunların etkileşimde bulundukları blok zincirlerinin her biri ile olan entegrasyonunu derinleştirmesine yardımcı olacak stratejik satın almalar yapmak için yönlendirmeyi planlıyor.

Goldman Sachs’ın Kuzey Amerika dijital varlık başkanı Oli Harris şunları söyledi:

Goldman Sachs, finansal hizmetler sektörü için yenilik yapmaya devam ederken Blockdaemon ile olan ilişkimizi ve yatırımımızı sürdürmekten çok memnunuz. Blockdaemon’un blockchain ve kripto para piyasasının geleceğinde oynayacağı kilit bir role sahip olduğuna inanıyoruz.

 

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu