Altcoin HaberleriBaby Doge (BabyDoge)HaberlerKripto Para AnalizleriKripto Para HaberleriShiba Inu (SHIB)

Altcoinler: Babydoge %230 Arttı, Yeni ATH Yaptı, 2022’nin Başından Bu yana Piyasa Değeri 1 Milyar Dolar Arttı, Kripto Para Shiba Inu ve Doge ile Rekabet Edecek mi?

Altcoinler: Babydoge %230 Arttı, Yeni ATH Yaptı, 2022'nin Başından Bu yana Piyasa Değeri 1 Milyar Dolar Arttı, Kripto Para Shiba Inu ve Doge ile Rekabet Edecek mi?

2021 şüphesiz süper bir yükseliş yılı olarak kaldı. Şanslı tüccarların çoğu, bazı astronomik kazançlar veya hayat değiştiren kazançlar gördükleri için milyoner ve hatta milyarder oldular. Şimdi kripto tüccarları buna alıştı ve her zaman astronomik karlar bulmak için yeni yerler aramaya devam ediyor.

Bu tür astronomik kazançlar arayan kripto tüccarlarından biriyseniz, doğru yerdesiniz. Bu yazıda Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) gibi günümüzde muazzam bir popülarite kazanan ve gelecekte astronomik kazançlar üretme potansiyeline sahip bir coini paylaşacağım.

Dogecoin

Yani astronomik kazançların hikayesi, gökyüzüne ulaşan ilk meme madeni para olan Dogecoin (DOGE) ile başlıyor, ancak ne yazık ki 1 dolarlık ay hedefini sadece 26 sentle kaçırdı. Madeni para Aralık 2013’te üç ortak, Billy Markus, Oregon ve Jackson Palmer tarafından oluşturuldu. Madeni para, ünlü “Doge” İnternet memesine dayalı bir “JOKE” olarak tasarlandı. Dogecoin, sevimli bir Japon köpek ırkı olan “Shiba Inu”ya sahiptir.

Tesla Motors’un CEO’su Elon Musk, Dogecoin’in babası olarak biliniyor. Bu unvanı, Doge’ye olan tutarlı desteği ve tweet’lerinin özellikle Dogecoin’in fiyat hareketini nasıl etkilediği nedeniyle kazandı. Belki bu makaleyi okuyan birçok kişi bilmiyor; Elon Musk, 2019’dan beri Dogecoin’in sıkı bir destekçisidir.

İşte Dogecoin’i destekleyen ilk tweet’i:

Ancak o zamanlar kripto piyasası şimdiki kadar tanınmamıştı. Bu nedenle, tweetlerinin fiyat hareketi üzerinde fazla bir etkisi yoktur. 2021’de kripto piyasası muazzam bir genişleme görürken, Elon Musk tweet’leriyle piyasaları hareketlendirme gücüne kavuştu.

Elon Musk’ın Dogecoin hakkında sürekli tweet’lerini takiben insanların çoğu 2021’de coini satın almak için acele etti. İnsanlar meme jetonunun 1 $ işaretine ulaşacağına inanıyordu, ancak ne yazık ki, 8 ay önce 08 Mayıs 2021’de kaydedilen tüm zamanların en yüksek (ATH) fiyatı olan 0.7376 $’dan keskin bir düşüş yaşamadı ve yaşadı. Keskin düşüş, Elon Musk’ın “Saturday Night Live”da bir “Yan Hustle” olan Dogecoin’den sonra geliyor. 14 Ocak’ta Elon Musk, Tesla’sının artık bir ödeme yöntemi olarak Dogecoin’i kabul ettiğini doğruladı.

Shiba Inu

Aynı gün, tüccarın radarına başka bir meme jetonu gelir ve bu, kendisini “Dogecoin Katili” olarak nitelendiren ünlü “Shiba Inu (SHIB)” madeni parasından başkası değildir.

Tüccarlar, o gece DOGE’deki pozisyonlarını geri çekmişlerdi ve bir milyoner olmak için gelen başka bir fırsatı kaçırmak istemedikleri için SHIB tokenlerini satın almak için acele ettiler. Sonuç olarak, SHIB fiyatları çılgın bir patlama yaşadı.

Bu olayın ardından Vitalik Buterin, mem paranın toplam arzının neredeyse %40’ını yakarak Shiba Inu’ya daha fazla maruz kalma sağlıyor. Kalan arz, “Hindistan Covid Yardım Fonu” nun birincil hamle olduğu hayır kurumlarına bağışlandı. Bu bağış ve yakmanın ardından, The Wall Street Journal, Bloomberg, The Fortune, vb. gibi tüm medya devleri, mem parasına daha fazla maruz kalma sağlayan SHIB tokenine yer vermeye başladı. Sonuç olarak SHIB’nin fiyatı fırladı.

Bu devasa Boğa Koşusu sırasında, bir SHIB takipçisi Elon Musk’a elinde kaç SHIB tuttuğunu tweet yoluyla sordu. Cevap, Elon Musk tarafından açık ve netti ve bu “HAYIR” idi.

Çoğu tüccar Elon Musk’ın Tweet’inden sonra korktu, ancak Shiba Inu’nun fiyatı hiçbir güçlü tepki göstermedi ve Kuzey yönünde ilerlemeye devam etti.

Elon Musk’ın olumsuz yanıtı, aşağıdaki iki güçlü nedenden dolayı Shiba Inu’nun fiyatını etkilemedi:

  1. Shiba Topluluğu (genellikle SHIB Ordusu olarak anılır)
  2. Shiba Inu’nun yardımcı programı

Shiba Inu da “ŞAKA” olarak başladı ama artık şaka değil. Dogecoin’den farklı olarak, SHIB tokeninin arkasındaki ekip, SHIB Ekosisteminin büyümesi ve SHIB Topluluğu için inanılmaz şeyler üzerinde gece gündüz çalışma konusunda ciddi.

Shiba Inu’nun ekibi şu anda bir Avustralya Şirketi olan Playside Studios ile Activision’ın eski Başkan Yardımcısı William Volk’un gözetiminde Çok Oyunculu Tahsil Edilebilir Kart Oyunu üzerinde çalışıyor.

BabyDoge

DOGE ve SHIB’den sonra kasabada yeni bir kripto köpeği yani BabyDoge var. Baby DogeCoin (BabyDoge), babası “Dogecoin” in adımlarını takip ediyor ve günümüzde büyük popülerlik kazanıyor ve tüccarların çoğu şu anda ellerini istiyor. Sebebi ise açıkçası “astronomik kazanımlar” yakalamak.

Dikkatinizi Çekebilir: Son Dakika Altcoin: 134 Milyon Shiba Inu Son 24 Saatte Yakılırken, Geçen Hafta 328 Milyon Token Yok Edildi

Coinmarketcap verilerine göre Babydoge, 2022’nin ilk on gününde %143’lük sıçrama yaparak potansiyelini yakın zamanda kanıtladı.

Coinmarketcap’a göre, yıla 0,0000000001903 dolardan başladıktan sonra, yavru köpek 0,000000006037 dolara yükseldi – bu sadece 17 günde %230 arttı. 16 Ocak’ta Babydoge, 0.000000006599 $ ile tüm zamanların en yüksek seviyesini (ATH) yaptı. Madeni paranın piyasa değeri 1.5 milyar doları geçti, madeni para Coinmarketcap’ta 268.026 kişilik izleme listesinde.

Yeni Yıl 2022, genel kripto piyasası için korkunç bir şekilde başladı. Yine de BabyDoge, hızlanmayı başaran ve trendi alt üst ediyor gibi görünen birkaç varlıktan biriydi. Bununla birlikte, jetonun dolaşımda bol miktarda kaynağı var, yani 268.40 Katrilyon Bebek Doge Parası.

Baby DogeCoin, tokenin arkasındaki ekibin 2 Ocak’ta yakılan cüzdana 11.50 milyon dolar olduğu tahmin edilen 5 Katrilyon Baby Doge Coin’in işlemini onaylamasının ardından yatırımcıların dikkatini çekti.

Daha sonra BabyDoge, sahipler açısından SHIB’yi geride bıraktığını bir manşet daha attı. 10 Ocak’taki haberin ardından BabyDoge, Ethereum’u (ETH) ilk kez çevirdi ve ilk 1000 cüzdan arasında en çok işlem gören token oldu.

Baby DogeCoin ayrıca Shiba Inu’nun toplam sahip sayısını da değiştirdi. Babydoge’un 1.2 milyon sahibi varken, SHIB 1.140.000’den fazla tutucuda duruyor.

Babydoge, rakipleri SHIB ve Doge ile karşılaştırıldığında muhteşem bir performans sergiliyor, Daha fazla değişim listesi ve daha iyi ek yardımcı program, madalyonun Shiba Inu’nun yerini almasına şüphesiz yardımcı olacaktır.

BabyDoge’un şu anda muazzam kazançlar sağladığına şüphe yok, ancak tarihe baktığımızda, hangi kripto para birimini kovaladığınızın veya hangi amaçla kullandığınızın bir önemi olmadığı sonucuna varıyoruz. Yatırım yapmadan önce, her zaman araştırmanızı yapın, çünkü bu tür meme paraları genellikle abartılarla desteklenir ve yutturmaca ortadan kalktığında, fiyat tüm yatırımınızı kaybederek sıfıra düşebilir.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu