Altcoin HaberleriEthereum (ETH)Ethereum Haberleri (ETH)HaberlerKripto Para Haberleri

Altcoin’de Bir İlk Olarak, USDC’nin Ethereum Üzerindeki Toplam Arzı, Rakibi Olan USDT’yi Aştı

Altcoin'de Bir İlk Olarak, USDC'nin Ethereum Üzerindeki Toplam Arzı, Rakibi Olan USDT'yi Aştı

Mevcut Arz Takibi

Etherscan’a hızlı bir bakış, USDT’nin toplam arzı 39.82 milyar ve USDC’nin toplam arzı 40.05 milyar ile Ethereum’daki her bir sabit paranın toplam arzını gösterecektir . USDC’nin, Ethereum’daki USDT’nin arzını aşan arzı, önemli bir gelişme olarak görülüyor, çünkü Ethereum, her iki stablecoin’in büyümesi söz konusu olduğunda önemli bir katkıda bulunuyor. Ethereum dışında USDT ve USDC’nin Algorand ve Solana gibi diğer birçok blok zincirinde mevcut olduğunu hatırlamak önemlidir.

Tether, Talepte Marjinal Bir Düşüş Görüyor

Tether’in CTO’su Paolo Ardoino, Tether’in rakiplerinden nasıl farklı olduğunu ve bunun talep üzerinde neden bir etkisi olabileceğini açıkladı. Diğer stablecoin’lerin arzı artırmak için DeFi platformlarına güvenirken, Tether’in talebi yönlendirmek için merkezi borsalara ve kurumlara bağımlı olduğunu açıkladı.

Kripto pazarında hüküm süren son düşüş hissi ile kurumlardan gelen talepte bir düşüş olduğunu söylemeye devam etti. Ancak perakende yatırımcılardan özellikle Türkiye ve Latin Amerika’dan artan bir talep olduğunu belirtti.

USDT Arzı Blok Zincirlerinde Hala Daha Yüksek

USDC, Ethereum’da USDT’yi aşmış olsa da, USDT’nin toplam arzı yaklaşık 82 milyar iken, USDC’nin arzı yaklaşık 45 milyar iken, blok zincirler arasında toplam arz söz konusu olduğunda USDT hala lider durumda. Bununla birlikte, USDC’nin arzında istikrarlı bir artış görürken USDT’nin arzının durgun kaldığı belirtilmelidir.

Dikkatinizi Çekebilir: Büyük Kripto Para Borsası Bitfinex, Ontario Merkezli Müşterilerinden Mart Ayına Kadar Hesaplarını Kapatmalarını İstiyor

Tether 160 Milyon Dolarlık USDT’yi Dondurdu

Tether kısa süre önce üç farklı adrese ait 160 milyon dolarlık USDT’yi dondurmuştu. Bu, Tether’in adresleri dondurduğu ilk sefer değil, Tether’in Ethereum blok zincirinde USDT’sini tutan 563 adrese karşı eylem başlattığını gösteren veriler. Sadece geçen yıl Tether 312 adresi dondurdu. Hareketi açıklayan bir Tether sözcüsü şunları söyledi:

Adreslerin dondurulması yoluyla Tether, bilgisayar korsanları tarafından çalınan veya güvenliği ihlal edilen fonların kurtarılmasına yardımcı oldu.”

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu