Altcoin HaberleriHaberlerPolygon (MATIC)

Altcoin Polygon Sonunda Gerçek Zamanlı Matic’i Etkinleştirecek Çok Beklenen EIP1559 Yükseltmesini Başlattı

Altcoin Polygon Sonunda Gerçek Zamanlı Matic'i Etkinleştirecek Çok Beklenen EIP1559 Yükseltmesini Başlattı

EIP1559’un etkinleştirilmesi, Polygon’un yerel belirteci MATIC’in gerçek zamanlı olarak yazılmasını sağlar. 14 Aralık’ta, Polygon geliştiricileri ilk olarak BNB ve ETH gibi bir ücret yakma mekanizması kullanacaklarını duyurdular.

Geçen ay Mumbai Testnet’te EIP1559’un başarılı bir şekilde sunulmasından sonra, Polygon artık Mainnet’te London Hardfork için bir blok numarasına sahip . Polygon, EIP1559 ve ilgili EIP’lerin Mainnet’te 18 Ocak 2022’de saat 08:00 UTC civarında etkinleştirileceği London Block’a çarpacak.

Polygon tweet attı, “ Geçen yıl Mumbai Testnet’teki başarılı EIP-1559 yükseltmesinden sonra, Mainnet’te çok beklenen London Hardfork burada! EIP1559 ve ilgili EIP’ler, 18 Ocak’ta 03:00 ET / 08:00 UTC civarında Mainnet’te etkinleştirilecektir.”

EIP 1559, ücret piyasası mekanizmasını değiştirmeyi amaçlamaktadır. Yükseltme, ana gaz ücreti hesaplaması olarak ilk fiyat açık artırmasını ortadan kaldırır.

İlk fiyat açık artırmalarında, insanlar işlemlerinin gerçekleşmesi için belirli bir miktar para teklif ederler ve en yüksek teklifi veren kazanır. EIP-1559 ile bir sonraki bloğa dahil edilecek işlemler için ayrı bir “taban ücreti” olacaktır. İşlemlerine öncelik vermek isteyen kullanıcılar, daha hızlı dahil edilmesi için bir madenciye ödeme yapmak için “öncelik ücreti” olarak adlandırılan “bahşiş” verebilirler.

Bu yükseltme, işlem ücretlerini düşürmeye yardımcı olmasa da, fazla ödeme yapan kullanıcı sayısını azaltmaya ve kullanıcıların maliyetlerini daha iyi tahmin etmelerine yardımcı olur.

Dikkatinizi Çekebilir: El Salvador Orta Amerika’da “Bitcoin Beach” Adında Park İnşa Edecek

EIP-1559 yükseltmesinin sunulması, Matic’in, sahipleri, doğrulayıcıları, yetki verenleri ve geliştiricileri de dahil olmak üzere Poligon topluluğu üzerinde geniş bir etkisi olacak deflasyonist bir varlık haline gelmesine yardımcı olacaktır.

Polygon’un MATIC’inin 10 milyar sabit arzı vardır, bu nedenle mevcut jetonlardaki herhangi bir azalma deflasyonist bir etkiye sahip olacaktır. Polygon ekibi, MATIC’in toplam arzı üzerindeki potansiyel etkiyi simüle etmek için temel olarak yükseltmeden bu yana Ethereum’un deneyimini aldı. Ekip tarafından yapılan analiz, yıllık yanıkların bir yılda 27 milyon MATIC’i yok edeceğini gösteriyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu