Altcoin HaberleriNasılNedir

Altcoin Nedir?

Binlerce Farklı Altcoin Var. İşte Neden Kripto Yatırımcılarının Çoğunu İlgilendiriyor? Altcoin Nedir? Altcoin Türleri Nelerdir? Altcoinlerin Küçük Bir Listesi.

Altcoin nedir?

Altcoin, Bitcoin’e alternatif bir dijital para birimidir.

Altcoin kelimesi, “altcoin” oluşturmak için “alternatif” ve “coin” kelimelerinin birleşimidir. Aslında bir grup kripto para birimini, nihayetinde Bitcoin dışındaki tüm kripto para birimlerini ifade eder.

Kaç Altcoin var?

Bugün itibariyle, dünya çapında 5000’den fazla bu “alternatif” para birimi yaratılmıştır.

Altcoinler Bitcoin’den farklı mı?

Altcoinlerin çoğu Bitcoin’e dayanır ve temel işlevleri temelde aynıdır.

En popüler Altcoinler hangileridir?

En iyi bilinen Altcoin’lerden bazıları (piyasa değerine göre) Ethereum, Ripple, Tether, Bitcoin Cash, Bitcoin SV ve Litecoin’dir.

Birden fazla Altcoin türü var mı?

Bazı Altcoinler, madeni parayı değerli bir şeyle takas etmekten daha fazla amaca hizmet eder ve örneğin “Fayda Jetonları” veya “Güvenlik Jetonları” olarak sınıflandırılabilir.

Altcoinlere Nasıl Yatırım Yapılır?

Altcoin’lere yatırım yapmak için bir kaç seçenek mevcut.

 • Altcoin borsası
 • Altcoin ATM’leri
 • P2P altcoin pazar yerleri

Hangi altcoinler daha iyi?

En popüler Altcoinlerden bazıları:

 • Ethereum (ETH)
 • Ethereum Classic (ETC)
 • Bitcoin Cash (BCH)
 • Litecoin (LTC)
 • Lisk (LSK)
 • Monacoin (MONA)
 • Stellar Lümens (XLM)
 • Basic Attention Token (BAT)
 • Tezos (XTZ)
 • Polkadot (DOT)

Altcoin Terimleri

Finansal araç

Finansal araç, bireyler/taraflar arasında parasal bir değeri olan bir sözleşme olarak tanımlanır

Makro çevre

Makro çevre, belirli bir bölge veya sektörden ziyade genel ekonomide hüküm süren ekonomik bir durumdur.

Kesintisiz analiz

Kesintisiz analiz, karar veren kişiye, sabit ve değişken üretim maliyetlerini karşılamak için bir ürünün kaç biriminin satılması gerektiği konusunda bilgi verir.

Yıllık ödeme

Yıllık ödeme, sizinle herhangi bir sigorta şirketi arasında, toplu ödeme yaptığınız ve karşılığında, hemen ya da gelecekte bir noktadan başlayarak düzenli ödemeler aldığınız bir sözleşmedir.

Pazara İşaretle, MTM

Mevcut varlık ve yükümlülüklere bağlı olarak piyasanın finansal durumunun gerçekçi tahminini ifade eder .

Karlılık Endeksi

Değer Yatırım Oranı veya Kar Yatırım Oranı olarak da bilinen Karlılık Endeksi, önerilen bir projenin maliyetleri ve faydaları arasındaki ilişkiyi temsil eder.

Ara Temettü

Şirketler, borç ve öz sermaye olmak üzere iki ana varlık sınıfı aracılığıyla sermaye artırma seçeneğine sahiptir.

Bulut Madenciliği

Bulut madenciliği, kripto para madenciliği tarafından sağlanan ve süreçten bazı getiriler elde etmek veya elde etmek için sürece katılmakla ilgilenen kişilere ev sahipliği yapan bir uzaktan madencilik hizmetidir.

Korku ve açgözlülük endeksi

Açgözlülük ve korku endeksi, eski bir Wall Street sözüyle bağlantılıdır: “Finansal piyasalar iki güçlü duygu tarafından yönlendirilir – açgözlülük ve korku.

Yenilik Önyargısı

Bireyin daha önce olanlara kıyasla son olaylara daha fazla önem verdiği psikolojik bir olgudur.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu