Blockchain HaberleriHaberler

Alphabet’in Google’ı Blockchain Teknolojisini Keşfediyor, Dağıtılmış Bilgi İşlem Bölümünü Oluşturuyor

Alphabet'in Google'ı Blockchain Teknolojisini Keşfediyor, Dağıtılmış Bilgi İşlem Bölümünü Oluşturuyor

Google’ın mühendislikten sorumlu Başkan Yardımcısı Shivakumar Venkataraman, dağıtılmış bilgi işlem bölümüne liderlik etmek üzere atandı ve birimi, daha önce yalnızca teğetsel olarak değindiği “blockchain ve diğer yeni nesil dağıtılmış bilgi işlem ve veri depolama teknolojilerine” odaklanmak üzere çalıştırdı. Venkataraman, daha önce Google’ın dağıtılmış bilgi işlem için teknik kapasiteleri üzerine bir araştırma yayınlamıştı.

Google Labs’ta yeni atanan “kurucu lider”, kuluçka çabalarını da yöneten Google başkan yardımcısı Clay Bavor ile birlikte çalışacak. Google’a göre Bavor, “temel ürün ve işletmelerini” doğrudan destekleyen “uzun vadeli teknoloji projelerini” denetlemekle görevlendirildi.

Hareket, Google’ın tüketici finansal hizmetler bölümü olan Google Pay’in, dijital kartlar aracılığıyla kripto ödemelerini etkinleştirmek için temel hizmetlerini Coinbase ve BitPay gibi kripto firmalarıyla entegre etmek için daha geniş stratejisini yeniden düzenlediğine dair son açıklamalarını takip ediyor .

Tüketici ödemeleri ve yeni oluşturulan dağıtılmış bilgi işlem bölümünün yanı sıra, bulut bölümü Google Cloud, Web3 ve NFT’ler için Dapper Labs ve bir blok zinciri ve DeFi medya ağı olan CryptoWire gibi yerleşik kripto firmaları ile eş zamanlı ortaklıklara sahiptir.

Dikkatinizi Çekebilir: Ethereum 2022’de Bitcoin’i Geçebilir mi?

Google’ın kripto alanındaki en son stratejik hamleleri, kendi hareketlerini etkili duyurular yapan teknoloji endüstrisi rakipleri Meta Inc. (eski adıyla Facebook), Twitter Inc. ve Microsoft Inc.’e ayak uydurmak için daha geniş bir çaba olarak görülebilir. özellikle metaverse için gelişmekte olan sektörle birlikte kripto ve blok zinciri alanına. Özellikle, Microsoft kısa süre önce, oyun tarihindeki en büyük satın alma olarak sıralanan bir anlaşma olan Activision Blizzard’ı 69 milyar dolarlık satın aldığını duyurdu.

Google, finansal teknolojisi ve kripto çabalarıyla ilgili daha fazla ayrıntı açıklamadı. Dağıtılmış bilgi işlem teknolojilerindeki endüstri varlığının kripto alanında büyük değişimler yaratıp yaratmayacağını veya Google’ın uygulanabilirliğini görmediğinde deneylerini kapatma konusundaki kötü ününü göz önünde bulundurursak, mevcut çabalarının tekrar kullanımdan kaldırılıp kaldırılmayacağı görülecektir. toplu kabul için.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu