Ekonomi HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Almanya’da Kripto Parada Yasal Vergilerdeki bu sıkılaştırma kripto yatırımcılarını tehdit ediyor

Almanya'da Kripto Parada Yasal Vergilerdeki bu sıkılaştırma kripto yatırımcılarını tehdit ediyor

Almanya’da Kripto Para, Frankfurt Bitcoin ve Co. nasıl vergilendirilir? Bu soru, Alman kripto endüstrisini yıllardır rahatsız ediyor. Federal Maliye Bakanlığı yakın zamanda ülke çapında bir yönetmelik taslağını yayınladı – ve kelimenin tam anlamıyla patlayıcılar içeriyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Taslak, Federal Maliye Bakanlığı ile federal eyaletlerin en yüksek mali makamları arasındaki istişarelerin sonucudur. Çok sayıda “sanal para birimlerinin ve jetonların gelir vergisi muamelesi hakkında bireysel sorular” ile ilgilenir.

Potansiyel olarak en büyük patlayıcı güce sahip yeni düzenleme 16. sayfada bulunabilir ve bir yıllık bir elde tutma döneminden sonra kripto yatırımları için önceki vergi muafiyetiyle ilgilidir.

Spesifik olarak şöyle diyor: “Sanal para birimi veya jeton birimleri gelir kaynağı olarak kullanılıyorsa ve bunlardan en az bir takvim yılında gelir elde edilmişse satış süresi (…) on yıla uzatılır. Bir gelir kaynağı olarak kullanılır, örneğin, sanal bir para biriminin birimleri, sözde borç verme yoluyla bir ücret karşılığında kullanıma sunulduğunda. “

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu