Bitcoin HaberleriHaberler

Alınan Haberlere Göre Valkyrie Capital Bitcoin Madenciliği ETF’si Bugün Nasdaq’ta Başlıyor

Alınan Haberlere Göre Valkyrie Capital Bitcoin Madenciliği ETF'si Bugün Nasdaq'ta Başlıyor

Kayıt, kripto sahnesinde “hepimiz başaracağız” (WAGMI) anlamına gelen bir kısaltmadan esinlenmiştir. Fonun SEC dosyasına göre Valkyrie Bitcoin Miners ETF, bitcoin madenciliği operatörleri için sürdürülebilirlik yönüne ve bunların küresel ekolojik denge üzerindeki daha geniş etkisine odaklanacak. Cambridge Bitcoin Elektrik Tüketim Endeksi’ne göre, Bitcoin ağının mevcut güç talebi 14.27 gigawatt seviyesinde bulunuyor. Fonun portföyündeki şirketler şu anda güneş, rüzgar, hidroelektrik ve jeotermal enerji üretimi gibi yöntemlerden yenilenebilir enerji sağlıyor.

Valkyrie Funds CEO’su Leah Wald, “Burada fazladan adım atan madencilik şirketlerinin, karbon nötr taahhütlere veya diğer girişimlere kıyasla, daha düşük bir genel gider sürdürme eğiliminde olduklarını gördük, çünkü yenilenebilir enerji genellikle diğer kaynaklardan daha düşük maliyetlidir” diyor. Yönetici, “Bu, karlılığı artırma eğiliminde” diye ekledi.

Valkyrie’nin fonu, ETF portföy yönetimi başkanı olarak eski Guggenheim Partners Genel Müdürü Bill Cannon tarafından yönetilecek. Cannon, Steven McClurg ile birlikte çalışacak ve baş yatırım görevlisi (CIO) rolünü üstlenecek. McClurg, kripto alanında, blok zinciri etkin bir varlık yönetimi platformu işleten bir blok zinciri şirketi olan Theseus Capital’in kurucusu olarak bilinir. Theseus Capital, Galaxy Digital tarafından satın alındı.

Bitcoin Haberleri

Fon, belirli sürdürülebilirlik ve sosyal sorumluluk kriterlerini karşılaması gereken halka açık madencilere ve benzerlerine yatırım yapacak. Bunlar, binalar için Energy Star derecelendirmelerini, Birleşmiş Milletler veya Avrupa Birliği gibi uluslararası çevre düzenlemelerine uyumu içerir. Uygun halka açık madenciler, 75 baz puanlık bir harcama oranına veya endeksli yenilenebilir enerjinin en az %77’sine sahip olmalıdır.

Dikkatinizi Çekebilir: Aave’nin Lens Protokolünü Başlatması, Bu Altcoin Gelecek İçin Güzel Vaadler Veriyor

Valkyrie Bitcoin Miners ETF, yaklaşık iki hafta önce ilk başvuru aşamasından sonra ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından onaylandı. Başvuru, ETF’nin varlıklarının %80’inin, toplam gelirlerinin en az %50’sini Stronghold Digital Mining, Argo Blockchain, Bitfarms, Cleanspark ve Hive Blockchain’i içeren bir portföy olan Bitcoin madenciliğinden kazanan şirketlerden nasıl oluşacağını ayrıntılı olarak açıkladı.

Wald, ETF teklifinin arkasındaki itici gücün, sektörde etkin bir şekilde bir değişimi başlatan Çin’den Bitcoin madenciliği üzerindeki son yasakların tetiklediği “Bitcoin madencilerine maruz kalma konusunda artan bir odak ve arzuya” sahip yatırımcıların hızlı yükselişinden kaynaklandığını paylaşıyor. .

Valkyrie ayrıca öncelikle bitcoin vadeli işlem sözleşmelerine yatırım yapan kendi Bitcoin Strategy ETF’sini (BTF) işletmektedir. Yatırım firması daha önce doğrudan Bitcoin ETF başvurusuyla SEC tarafından reddedilmişti.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu