NedirRehber

Algorand (ALGO) coin nedir?

Algorand (ALGO) coin nedir?

Bu gün için Algorand Fiyatı ₺8.01 24 Saatlik Piyasa Hacmi ₺901,061,216 Algorand’ın Toplam Piyasa Değeri ₺25,004,058,617 Şeklindedir.

Fiyat Son 24 Saat İçerisinde 32.35% Yükselmiştir.  Algorand Maksimum Arzı 10,000,000,000 ‘ken  Piyasalardaki Dolaşan Arzı İse 3.11B ALGO’dur

ALGORAND NEDİR ?

Algorand, çok çeşitli uygulamaları destekleyen , kendi kendini idame ettiren, merkezi olmayan, blok zinciri tabanlı bir ağdır. Bu sistemler güvenli, ölçeklenebilir ve verimlidir, gerçek dünyada etkili uygulamalar için tüm kritik özelliklerdir. Algorand, yeni güven biçimleri oluşturmak için güvenilir performans garantileri gerektiren hesaplamaları destekleyecektir.

Algorand ana ağı Haziran 2019’da yayına girdi ve Aralık 2020 itibariyle günde yaklaşık 1 milyon işlemi gerçekleştirebildi.

ALGORAND’I BENZERSİZ YAPAN NEDİR?

Algorand, Bitcoin ve diğer blok zincirlerin yavaş işlem sürelerine yanıt olarak işlemleri hızlandırmak ve verimliliği artırmak için icat edildi. Algorand, izinsiz bir saf hisse ispatı blok zinciri protokolüne dayandığı için çok düşük işlem ücretleri ve madencilik ( Bitcoin’in enerji yoğun süreci gibi) olmayacak şekilde tasarlanmıştır.

ALGORAND AĞI NASIL GÜVENLİDİR?

Algorand blok zinciri, izinsiz, saf bir hisse kanıtı blok zinciri protokolüdür. Kök bloğun rastgele seçilmiş doğrulayıcılar tarafından (bilgisayar gücü kullanılarak) doğrulanması gereken iş kanıtı blok zincirlerinden farklı olarak, saf hisse kanıtı yaklaşımında tüm doğrulayıcılar birbirleri tarafından bilinir ve yalnızca üzerinde anlaşmaya varmaları gerekir. Yeni bir blok oluşturmak için bir sonraki blok.

DOLAŞIMDA KAÇ ALGORAND (ALGO) COİN VAR?

Algorand blok zincirinin doğuşu, 10 milyar ALGO’nun basıldığını belirtir. Sabit ve değişmez 10 milyar ALGO’nun dağıtımı, 2024’ün ilk planı yerine 2030’da sona erecek. Algorand’ın tokenomikleri hakkında daha fazla bilgi için buraya bakın .

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu