HaberlerNFT Haberleri

Alfa Romeo, NFT’li Yeni Hibrit SUV’yi Duyurdu

NFT Alfa Romeo

NFT çılgınlığı yayılmaya devam ediyor. İtalyan otomobil şirketi Alfa Romeo, NFT’leri en son modellerine uyarlayan en son büyük markadır. Marka kısa süre önce, 2023’ün ilk çeyreğinde ABD’de piyasaya sürülecek bir crossover modeli olan Tonale SUV’yi birkaç farklı güç aktarma seçeneğiyle tanıttı. Bu modellerden biri markanın ilk plug-in elektrikli hibrit modeli olacak. Bununla birlikte, mevcut blockchain çılgın iklimini ölçerken, Tonale’nin en heyecan verici özelliği satışa dahil olan NFT olacak. NFT ile ilgili olarak, marka açıkladı,

“[Bu] bireysel bir aracın kullanım ömründeki ana aşamaların gizli ve değiştirilemez bir kaydı… müşterinin rızasıyla, NFT araç verilerini kaydedecek ve aracın sorunsuz şekilde çalıştırıldığından emin olmak için kullanılabilecek bir sertifika üretecektir. düzgün bir şekilde korunur.”

Ancak İtalyan otomobil üreticisi, bu NFT’leri basmak için kullanılacak blok zincirinin adını açıklamadı.

Bu, NFT’nin blok zincirindeki servis kayıtlarını ve kaza geçmişini takip etmek için kullanılacağı anlamına gelir. Tonale duyurusunda şirket ayrıca, NFT’ye kaydedilen araç verilerinin, aracın düzgün bir şekilde bakımının yapıldığını kanıtlayan bir sertifika oluşturulmasına yardımcı olacağını ve yeniden satış değerine katkıda bulunacağını da belirtti. Tek uyarı, verilerin doğru şekilde kaydedilmesi için servisin yetkili bir Alfa Romeo bayisi tarafından yapılması gerektiğidir.

Dikkatinizi Çekebilir: Rusya’nın 2022’de kripto parayı, para birimi olarak tanıması ve düzenlemesi muhtemel

Markayı Stabilize Etme Girişimleri

NFT’ler veya değiştirilemez belirteçler, değiştirilemez hale getirmek için blok zincirinde veri depolamak için kullanılabilen yeri doldurulamaz dijital varlıklardır. Bu dijital varlıklar, sanat eserleri, belgeler, grafikler, fotoğraflar, ses dosyaları, video klipler vb. dahil herhangi bir şey olabilir. Günümüzde NFT teknolojisi, sanat, film, müzik, spor ve şimdi de arabalar dahil olmak üzere neredeyse tüm sektörlere sızıyor.

Yaklaşan lansman hakkında konuşan Alfa Romeo’nun pazarlama ve iletişim başkanı Francesco Calcara şunları söyledi:

“Dijitalleşme, metamorfozumuzun önemli bir etkinleştiricisidir. Tonale, bir blok zinciri, takas edilemez bir belirteç tutan ilk otomobildir. NFT’ler, Bitcoin’inizi koruyan aynı dağıtılmış bilgi mantığına dayanır. Blok zincirindeki tüm verileri kaydeder.”

Kuzey Amerika operasyonları başkanı Larry Dominique, hibrit modelin şirketin Alfa Romeo’yu stabilize etme ve elektrifikasyona geçme girişimi olduğunu belirtti. NFT teknolojisinin benimsenmesi, markayı günümüzün blok zinciri ortamında alakalı tutma eğilimini de gösteriyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu