Ekonomi HaberleriHaberler

Alabama Düzenleyicileri BlockFi’nin Bitcoin Hesaplarının Kayıtsız Menkul Kıymetler Olduğunu Önerdi

Alabama eyaletindeki mali düzenleyicilerin kripto şirketinin Bitcoin tasarruf hesaplarının menkul kıymet olduğunu iddia etmesinin ardından BlockFi haberlere geri döndü.

Alabama, New Jersey Başsavcısı’nın şirkete yeni müşteri kabul etmeyi bırakması emrini vermesinin ardından firmayla arayı kapatan ikinci eyalet oldu.

Ancak Alabama’daki düzenleyiciler biraz farklı bir yaklaşım benimsedi.

Alabama Menkul Kıymetler Komisyonu (ASC), şirketi Alabamans için operasyonları durdurmaya zorlamak yerine bir gösteri nedeni bildirimi yayınladı. İçinde Direktör Joseph Borg, BlockFi’ye “neden Alabama’da kayıt dışı menkul kıymetler satmaktan vazgeçmeye yönlendirilmemeleri gerektiğini” açıklamasını emretti.

Bu dil, New Jersey’deki düzenleyiciler gibi ASC’nin, BlockFi’nin BlockFi Faiz Hesapları adı verilen yüksek faizli kripto tasarruf hesaplarını kayıt dışı menkul kıymet teklifleri olarak gördüğünü gösterir.

Bu hesaplar, kullanıcılara Bitcoin Tether ve Litecoin dahil olmak üzere kripto varlıkları üzerinden %8,5’e kadar kazanç sağlayabilir. Yerel raporlara göre, ürünlerin popülaritesi de BlockFi için yaklaşık 15 milyar dolar topladı.

Şirket, “BlockFi Faiz Hesabının bir menkul kıymet olmadığını” ve firmanın en son gösteri nedeni bildiriminin “farkında olduğunu ” belirterek Twitter’a geri döndü . Kripto şirketinin bildirime yanıt vermek için 28 günü var dedi. 

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu