Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriDeFi HaberleriEkonomi HaberleriHaberlerKripto Para HaberleriSolana (SOL)

Ağ Güncellemesini Yeniden Başlatan ( Solana ) Token’in En Kötü Performansı

Ağ Güncellemesini Yeniden Başlatan ( Solana ) Token'in En Kötü Performansı

Akıllı sözleşme platformu Solana’nın yerel SOL jetonu, piyasa değerine göre ilk 10 madeni para arasında bugünün en kötü performansı ve ilk 100’de haftanın en kötü performansı olarak öne çıktı.

Zayıf performans, Solana için tam bir ağ kesintisi ve ardından yeniden başlatma ile geçen zorlu bir haftanın ardından geldi.

09:53 UTC’de, piyasa değerine göre 7. sırada yer alan SOL tokeni, son 24 saat içinde yaklaşık %13 düştü ve neredeyse 140 USD’lik bir fiyattan işlem gördü.

Son yedi gün içinde, CoinGecko’nun sıralamasına göre, kripto para, piyasa değerine göre en değerli 100 kripto varlık arasında en fazla olan yaklaşık %26 oranında düştü.

Geçen haftaki düşüş , Solana’nın Salı günü işlem yükünde büyük bir artışın ardından, işlem işleme kuyruğunun “su bastığı” bildirilen büyük ağ kesintisiyle aynı zamana denk geliyor .

Kesintinin ardından Solana paydaşları , Çarşamba günü Solana Vakfı’nın birkaç saat içinde “tam işlevsellik” sağlaması gerektiğini söylediği ağın yeniden başlatılmasını gerçekleştirmek için harekete geçti.

Ağ şimdi tekrar çalışır durumdayken, SOL’un fiyatı , iki ana rakip platform Ethereum (ETH) ve Cardano (ADA) tokenlerinin ikinci ve üçüncü en değerli kripto varlıklar olarak sıralanmasıyla piyasada düşmeye devam etti, geçen haftaki SOL’den çok daha iyi performans göstererek.

Yazının yazıldığı sırada, ETH son yedi gün içinde %2,4 artarken, ADA aynı dönemde %4,7 düşerek sırasıyla 3.517 USD ve 2.40 USD seviyesinde işlem gördü.

Solana alt dizinindeki ağ kesintisi ve ardından yeniden başlatma hakkında yorum yapan bazı Solana topluluğu üyeleri, bir Solana paydaşının doğrulayıcıların “düğümlerimizi durdurmaya” ve “Solana Vakfı’nın talimatlarını beklemeye” karar verdiğini nasıl açıkladığı göz önüne alındığında, ağın ademi merkeziyetçiliğini sorgulama fırsatı buldu. ”

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu