Blockchain HaberleriHaberlerNFT Haberleri

Adobe’nin Behance’i, Phantom Cüzdan Üzerinden Solana NFT Özelliği Ekliyor

Behance, bugünden itibaren Solana blok zinciri kullanıcılarına, Phantom Cüzdanlarını doğrudan Behance'e bağlayarak tescilli NFT'lerini sergileme olanağı sunuyor.

Hikaye Öne Çıkanlar
  • Behance: Yaratıcı çalışmaları göstermek ve keşfetmek için, içeriğine istenildiği sayıda proje yüklenilmesine imkân veren ücretsiz çevrimiçi bir dijital portfolyo platformudur. Adobe Systems'e aittir.

Behance, yaratıcı alanda güçlü bir güçtür. 10 milyondan fazla kullanıcısıyla Adobe’nin sosyal medya platformu, yaratıcı sanatçıların çalışmalarını sergilemelerine, projeler bulmalarına ve diğerlerinin yaratıcı çalışmaları keşfetmelerine olanak tanır. O zaman Behance’nin Solana’da yaratılan en yaratıcı ve ilginç NFT parçalarından bazılarını sergileyerek dijital sanat dünyasına dalması doğal görünüyor.

Ethereum, kullanıcıların NFT’leri basması için en güvenilir ağ olarak bilinir, ancak Solana kullanmanın faydaları açıktır. Bir Proof of Stake ağı olan Solana, piyasadaki en enerji verimli blok zincirlerinden biri olarak bilinir. Aslında, Solana’daki bir işlem, bir Google araması yapmakla aynı enerjiyi kullanır ve kullanıcılara minimum işlem ücreti de sunar.

Behance, Ethereum tabanlı NFT’leri sergiliyor, ancak daha enerji dostu zincirlerde para basmanın ve işlem yapmanın önemini vurguluyor. Behance’e göre, “Bir reklam öğesi için holaplex gibi araçları kullanarak Solana’da 1/1’lik bir para basması ve hatta kendi mağazasını kurması çok kolay.”

Üründen Sorumlu Başkan Yardımcısı Will Allen’ın Twitter ileti dizisinde belirttiğine göre başka seçenekler de var: “Teknik açıdan daha yatkın olanlar için, @metaplex size tam teknik kontrol sağlar ve @MagicEden_NFT ve @formfunction gibi @solana NFT pazaryerlerinde birçok sanatçı ve yaratıcılar”

Behance ayrıca, platformda Solana uyumlu entegrasyon özelliğini oluşturmalarına yardımcı olan QuickNode ile yoğun işbirliğinden de bahsetti. QuickNode, API’ler ve yüksek düzeyde ölçeklenebilir uygulamalar oluşturmak için bir Web3 geliştirici cennetidir. Basit geliştirme için bir konsola sahiptir ve kullanıcıların Ethereum, Polygon, Bitcoin, Optimism, Fantom, Solana, Celo, Terra, Arbitrum, BSC ve xDai düğümleri arasında uyumluluk ile API’leri aracılığıyla Testnet veya Mainnet çalıştırmalarına olanak tanır.

Dikkatinizi Çekebilir: Malezya, Rusya’ya Tek Taraflı Yaptırımlar Uygulanmasını Yasakladı

İçerik Oluşturucuların Sahipliğini Koruma

Behance ayrıca, NFT’lerin mülkiyetini çalınmaya veya kopyalanmaya karşı korumaya da odaklandı. Bunu, sahiplerin veya yaratıcıların Photoshop’ta resimlerinize kurcalanmaya açık sanat kaynağı eklemelerine izin vererek yaparlar. Behance gibi yerlerde yayınlarken. İçerik oluşturucu, kredi görsellerini korumak için PS Content Credentials aracına kendi Solana adresini ekleyebilecek. Behance, birden fazla zincirde ek sergileme seçeneklerini ve çalışmaları çalındığında içerik oluşturuculara bildirimleri kapsayan daha fazlasını sunuyor.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu