Altcoin HaberleriHaberlerShiba Inu (SHIB)

Açıklama: Shiba Inu fiyat rallisini ne yönlendiriyor?

Meme paraları, kripto para birimleriyle uğraşmak isteyen perakende yatırımcılar için kazançlı bir seçenek haline geldi. Genellikle atılabilir fiyatlarla gelirler ve dolaşımda her zaman sınırsız bir madeni para arzı vardır. Adından da anlaşılacağı gibi meme paraları, çoğunlukla şaka olarak veya diğer yerleşik kripto para birimleriyle alay etmek için oluşturulan kripto jetonlarıdır. Böyle bir madeni para Shiba Inu, son birkaç gündür genel kripto piyasası canlanmasından yararlanıyor.
Shiba Inu (SHIB) geçen hafta yüzde 43’e yakın değer kazandı. Bitcoin ve Ethereum, aynı dönemde sırasıyla yüzde 13 ve yüzde 12 civarında kazanç sağladı. SHIB’nin piyasa değeri, yazı yazılırken 17.23 milyar dolar civarındaydı ve bu onu en çok aranan 13. kripto para birimi haline getirdi. Mem coin Çarşamba günü bir nefes aldı ve yaklaşık yüzde 10 daha düşük 0,00003 dolardan işlem gördü.
Shiba Inu , Ağustos 2020’de anonim olarak oluşturuldu ve o zamandan beri hızla buhar topladı. Amblem köpeğinin saf çekiciliği ve Tesla CEO’su Elon Musk ve Ethereum ortak yaratıcısı Vitalik Buterin gibi ünlülerin tweet’leri, kripto para biriminin fiyatlarını sürekli olarak yeni zirvelere taşıdı. Ancak Shiba Inu fiyatlarındaki mevcut ralliyi körükleyen nedir?

Dikkatinizi Çekebilir: 2022’de radara alınacak en iyi Web 3.0 coinleri – İşte o kripto paralar

Fiyat artışı, bir kripto eğlence şirketi olan Bigger Entertainment’ın Sevgililer Günü’nde büyük bir ‘madeni para yakma’ düzenleyeceğini açıklayan birden fazla tweet’iyle aynı zamana denk geliyor. Etkinlik, 14 Şubat’ta canlı olarak 162 milyon SHIB jetonunu yok etmeyi amaçlıyor.
Belirli sayıda kripto jetonunu dolaşımdan çıkarmak için bir madeni para yakma işlemi yapılır, böylece arz düşer ve buna bağlı olarak yakıt talep edilir. Bu değişen arz-talep dinamiği fiyatların artmasına neden olur.
Şirket, etkinliğe katılmak ve SHIB tokeninin fiyatını daha da artırmak için kullanıcıları kredi kartlarıyla küçük bir ücret ödemeye bile ikna etti. Bigger Entertainment CEO’su Steven Cooper Pazar günü tweet attı: “Pekala #shibarmy. 1200 bilet daha satarsak, bu şimdiye kadarki en büyük yakma partisi olur. Henüz katılmadıysanız, biletlerinizi bugün alın. Tüm #shib, 14 Şubat’ta saat 14:00 CST’de YouTube’da canlı olarak yakılacaktır. Bunu yapabiliriz :)”
Shiba Inu tarih kitaplarında böyle bir olay ilk kez olmuyor. Toplu para yakma, Bigger Entertainment’ın işinin önemli bir bileşenidir. Aralık 2021’de başka bir Noel yakma etkinliğine 5 dolarlık bilet sattı ve 176 milyon SHIB’yi yok etti. Bilet satışlarından elde edilen gelir, daha sonra canlı bir etkinlikte yakılan SHIB jetonlarını satın almak için kullanılır.

Ancak Shiba Inu’nun fiyat artışını tetikleyen tek neden yapay olarak değiştirilmiş arz-talep dengesi değil. 5 Şubat’ta, Singapur merkezli blok zinciri çözümleri sağlayıcısı Unification, Shiba Inu yaratıcıları ile bir katman 2 blok zinciri olan ‘Shibarium’u geliştirmek için yakın bir şekilde çalıştığını duyurdu. Birleşme, geçmişte Google ve Amazon gibilerle çalıştı ve ortaya koyduğu kelime, kripto piyasalarını yeterince sallamak ve bir aksama yaratmak.
Shiba Inu’nun kendine ait bir blok zinciri yoktur. Ethereum blok zinciri (katman 1) tarafından desteklenmektedir , böylece ana blok zincirinin üzerine inşa edilebilecek ve daha sonra katman 2 haline gelebilecek bir çözüm ihtiyacını garanti eder. Unification, oyun işlemlerini düşük maliyetli bir işlem haline getirmeyi ve bunları düzene koymayı amaçlamaktadır ‘Shib Army’ (Shiba Inu’nun geliştiricileri) ile oluşturduğu çözümü dağıtarak.
Unification, resmi blogunda, çözümün çok yakında halka açık testine başlayacağını belirtti. Titan Global Capital Management USA Inc.’de yatırım analisti olan Gritt Trakulhoon, Bloomberg’e blogdaki açıklamanın ardından gelen beklentinin yatırımcıları satın almaya ve avantaj sağlamaya yönlendirebileceğini söyledi.

Ama hepsi bu değil. 3 Şubat’ta Shiba Inu’nun önde gelen etkileyicilerinden Shytoshi Kusama, bir burger restoranları zinciri olan Welly’s’in tüm ödemelerini halletmek ve Shiba Inu blok zincirini iş süreçlerine entegre etmek için Shiba Inu ile ortaklık kurduğunu duyurdu.
Yukarıdaki üç neden, Shiba Inu’nun fiyat artışının en olası itici güçleri olsa da, meme madeni paranın altında yatan temeller değişmedi. Bu, kripto para birimine yatırım yapmanın hala riskli bir bahis olmaya devam ettiği ve tüm perakende yatırımcıların ayak parmaklarını batırmadan önce durum tespiti yapması gerektiği anlamına geliyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu