Ekonomi HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

ABD’li Milletvekilleri, Çin’in Kripto Para Üzerindeki Otoriter Baskısını Büyük Fırsat Olarak Görüyor

ABD’li Milletvekilleri Çin’in Kripto Para Birimi Crackdown Hakkında Yorum Yapıyor

Çin’in son haberi sonrasında darbe cryptocurrency üzerinde, birkaç ABD milletvekilleri durumla ilgili görüşlerini paylaştı.

Pennsylvania’dan Senatör Pat Toomey şunları söyledi:

Çin’in bitcoin de dahil olmak üzere kripto üzerindeki otoriter baskısı ABD için büyük bir fırsat. Aynı zamanda Çin’e karşı büyük yapısal avantajımızın bir hatırlatıcısı.

“Pekin ekonomik özgürlüğe çok düşman. Onlarca yıldır finans alanındaki tartışmasız en heyecan verici yeniliğe kendi insanlarının katılmasına bile tahammül edemiyorlar” dedi. “Ekonomik özgürlük, daha hızlı büyümeye ve nihayetinde herkes için daha yüksek bir yaşam standardına yol açar.”

İlginizi Çekebilir : İşte Ripple’i Boşaltan Eski Yönetici

Kongre’deki meslektaşlarını bitcoin’in büyük bir değer deposu olduğu konusunda eğitmeye çalışan Wyoming’den bitcoin yanlısı senatör Cynthia Lummis araya girdi. Toomey’nin tweet’i hakkında yorum yaparak şunları yazdı: “Yavaş yavaş, sonra aniden. Gün geçtikçe ‘aniden’ aşamasına daha yakın. Hill’de eğitime devam edin. Yayılıyor.”

Minnesota’dan Kongre Üyesi Tom Emmer, “Dijital. Otoriterlik. Çin, ÇKP’nin tüm para hareketlerini takip edebilmesi için vatandaşlarını merkezi olmayan para biriminden dijital yuana geçmeye zorluyor. Big Brother’dan korkuyor musun? O zaman Fed’in tasarladığı şeyden de korkmanız gerekir.” Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell geçtiğimiz günlerde Fed’in yakında bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) hakkında bir tartışma belgesi yayınlayacağını söyledi . Emmer, sözlerini şöyle sürdürdü:

Açık. İzinsiz. Özel. Çin yasaklarsa, bunun uğruna savaşmaya değer bir şey olduğunu bilirsiniz.

Ohio’dan ABD Temsilcisi Warren Davidson şunları söyledi: “Amerika, kişisel dijital cüzdanları korumak, gerçek dağıtılmış defter teknolojisini benimsemek ve Çin’in otoriter Komünist Partisine karşı avantajımızı güçlendirmek için inanılmaz bir fırsata sahip.”

Şehrini bir bitcoin merkezi haline getirmeye çalışan Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, şunları vurguladı: “Çin’in bitcoin’i yasaklaması, etkileri nesiller boyunca hissedilecek büyük bir hatadır. Onların kaybı bizim kazancımızdır ve Amerika, bitcoin madencileri ve bitcoin üzerine / onunla / bitcoin için inşa eden herkes için temiz bir güç yuvası sağlayarak geleceğe öncülük edebilir ve edecektir.”

Kuzey Carolina’dan Kongre Üyesi Patrick McHenry, Miami belediye başkanıyla aynı fikirde. Belediye başkanının tweetine, “Kesinlikle haklısınız Belediye Başkanı Francis Suarez” yanıtını vererek şunları vurguladı:

Çin’in erişimi kısıtlama kararı, kripto para biriminde Amerikan liderliği için mükemmel bir fırsat sunuyor.

 

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu