Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

ABD’li Çevreciler Bitcoin Madencliğine Karşı Çıkıyor

ABD’li Çevreciler Bitcoin Madencliğine Karşı Çıkıyor

Vatandaşların inisiyatifi “Seneca Lake Guardian”, Buffalo’ya yerel çevre otoritesine gidiyor. New York’a birkaç saat uzaklıktaki küçük Dresden kasabasından çevreciler, dedikleri gibi, bölgelerini kripto para madencilerinden kurtarmak istiyorlar. Madencilik yaparken, kripto para birimleri birçok bilgisayarın yardımıyla üretilir. Aktivistlere göre bu enerjik bir çılgınlık: “Kripto para madenciliği, Arjantin, İsveç veya Pakistan gibi tüm ülkelerden daha fazla enerji tüketiyor” diye açıklıyor çevreci Yvonne.

Soğutma için kullanılan göl suyu döngüsü canlı yaşamını tehlikeye atıyor

Dresden, Seneca Gölü üzerinde yer almaktadır. Bu yaşadıkları bölgede turizm, tarım ve bağcılıkla uğraşıyorlar. Sonra Bitcoin geldi. Büyük bir boru suyun içine çıkıntı yaptılar: Burada soğutma suyu gölden filtresiz olarak pompalanıyor. Balıklar ve bitkiler de emiliyor, pompalama sistemi çok tehlikeli. Aktivist şunları söylüyor: “Hava problemlerimiz, su problemlerimiz ve gürültü kirliliğimiz var. Bu şekilde kalırsa, burada ve bu tür bitcoinlerin ve diğer kripto para birimlerinin üretildiği diğer tüm şehirlerde hayatımızı mahvedecek.”Vatandaş girişiminin öfkesi Greenidge Generation şirketine yöneliyor. Bitcoin ve Co. madenciliği için enerji gereksinimlerini mümkün olduğunca ucuza karşılamak için hizmet dışı bırakılmış bir enerji santrali satın aldı. Burada yine gaz yakılıyor. Şu anda tahmini üretim: 19 megavat – küçük bir kasabayı beslemeye yetecek kadar. Bu, şirketi kendi elektrik santraline sahip ilk Bitcoin madencisi yapıyor. Ancak Yvonne gölünü kurtarmak ve Bitcoin madencilerine sınırlarının içinde olduğunu göstermek istiyor: “Bu sistem Seneca Gölü’nün devrilmesine, kirlenmesine, yok olmasına neden olursa, gölün toparlanması on yıllar alacak. Derinliği ve boyutu nedeniyle bu çok uzun zaman alabilir. ” Greenidge’in ısıtılmış soğutma suyunu bir dere yoluyla göle geri kanalize etmesine yasal olarak izin verilmesi, balıklar için aşırı stres anlamına geliyor ve yosun oluşumları da artıyor. Santralden kaynaklanan göl bölgesinde CO2 ile hava kirliliği zaten çok büyük. Şu anda sadece yüzde 13 kapasite ile çalışıyor.

Kripto madenleri iklimlerin hedeflerine ulaşılmasını engelliyor mu?

Robert Howarth, Elite Cornell Üniversitesi’nde profesördür. Uzmanlık alanı: çevre bilimleri. Daha fazla Bitcoin madeninin çevrimiçi olacağından endişeleniyor. “Sekiz yılda sadece 15 milyon ton CO2 üretmek istiyoruz, ancak bu tesis bile tam yükte bir milyon ton üretiyor” diye açıklıyor. “Eğer 18 fosil yakıtlı santrale daha izin verirsek, bu, tüm New York eyaletinin elektrik tüketiminden daha fazla. O zaman iklim hedefimize ulaşamayacağız – ve bu ciddi bir mesele.”Mason Jappa, Blockware Solutions’taki patronlardan biridir. Kripto para birimleri çıkarmak için donanım satıyor. Jappa, kripto para madenciliğinin tek maliyetinin enerji maliyetleri olduğunu kabul ediyor. Aksi takdirde çok karlı bir iş. Para için açgözlülük, iklim korumasını önerir, bu nedenle aktivistleri suçluyor. Çünkü diğer dijital para üreticileri, kendileri için “eski kirleticilerden gelen ucuz elektrik” modelini çoktan keşfettiler.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.
Başa dön tuşu