Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

ABD’deki darknet satıcısından 2,3 milyon dolarlık bitcoin’e el konuldu

Bitcoin yeni gelişen haberlerle sarsılıyor... Bazı haberler bitcoin'in pazarını çok kötü etkiliyor gibi görünüyor.

Boston Herald’a göre, Massachusetts, Brockton’da yaşayan bir kişi, bitcoin için uyuşturucu kaçakçılığı yapmaktan ve yaklaşık 2,3 milyon dolar değerinde kripto paraya el koymaktan sekiz yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Son dakika haber ve gelişmelerden haberdar olmak için bizi Twitter‘da takip edin.

Yayına göre, bu, dijital varlıkların federal makamlar lehine ilk kez ele geçirilmesidir.

“Bu karar, darknet suçlularına federal hükümetin bu alana girdiğine dair açık bir sinyal gönderiyor. Seni bulacağız ve seni sorumlu tutacağız. Avukat Rachel Rollins, kanun uygulayıcı memur arkadaşlarımızın inanılmaz çalışmaları sayesinde, gölgelerde bir siber suçlu daha az” dedi.

25 yaşındaki Binh Thanh Le, yaklaşık üç yıl önce EastSeyHigh darknet pazarını başlattı. Satıcı, site üzerinden sentetik uyuşturucu satarak 59 BTC-bitcoin kazandı. Yetkililer, 2019 yılında bir polis operasyonu sırasında kripto para birimine yaklaşık 200.000 dolar değerindeyken el koydu.

Dikkatinizi Çekebilir: Bitcoin sahiplerinin sayısı rekor seviyeye ulaştı

Dijital varlıklara ek olarak mahkeme, Binh Thanh Le’den nakit olarak yaklaşık 115.000 dolara ve yetkililerin 42.390 dolara sattığı bir BMW M3 spor otomobiline el koydu.

Chainalysis’e göre, karanlık ağ pazarlarının en büyük yasadışı kripto para kaynağı olduğunu hatırlayın. 2021’de siber suçlular, 2020’den %30 daha fazla olan 8,6 milyar dolarlık dijital varlığı akladı.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu