HaberlerKripto Para Haberleri

ABD’de yaptırımlara uymayan kripto borsalarını arıyorlar

ABD sıkı bir denetimde...

ABD Adalet Bakanlığı tarafından oluşturulan görev gücü KleptoCapture, Rusya’ya uygulanan ekonomik yaptırımlardan kaçan kripto para borsalarını belirleyecek.

Kısıtlamaları aştığı tespit edilen ticaret platformları kara para aklama ile suçlanacak. Amerika Birleşik Devletleri’nde bu suç, 20 yıla kadar hapis ve yasadışı işlemlerin iki katı para cezası ile cezalandırılır.

ABD Adalet Bakanlığı temsilcileri, kasıtlı olarak güvenilir kara para aklama önleme mekanizmalarını kullanmayan ve oligarkların varlıkları transfer etmesine izin veren finans kurumları, bankalar, ödeme hizmeti sağlayıcıları ve kripto borsalarının soruşturmalarımızın hedefleri olacağını söyledi.

KleptoCapture ekibi savcılar, istihbarat ajanları, analistler, çevirmenler ve çeşitli devlet dairelerinin çalışanlarını içerir. Yaptırımlar listesinde yer alan Rus gerçek ve tüzel kişilerine ait fonların hareketini takip etmekle görevliler.

Dikkatinizi Çekebilir: Ripple: 21Shares, AXRP Değişim Ürününü Piyasaya Sürüyor

ABD’li yetkililer, kolluk kuvvetlerinin, kısıtlamalara giren vatandaşların ve şirketlerin sahip olduğu dijital varlıklara el koyma hakkına sahip olmadığını kaydetti. Bu nedenle güvenlik güçleri Rusların işlem yapmasına yardımcı olan aracıları cezalandıracak.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu