Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

ABD Yakında BTC ve Kripto Başkenti Olacak mı?

ABD'de BTC ve kripto kullanıcılarının sayısı artıyor.

Hikaye Öne Çıkanlar
  • Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Devletler ya da resmî olmayan ismiyle Amerika, orta Kuzey Amerika'da, Kanada ve Meksika arasında bulunan, elli eyalet ve bir federal bölgeden oluşan, federal anayasal cumhuriyet ile yönetilen bir ülkedir.
  • Beyaz Saray, 40 milyondan fazla kullanıcıyı ifade ediyor.
  • ABD’nin yakında BTC ve kripto için başkent olması bekleniyor.

Dünya çapında kripto ve Bitcoin (BTC) kullanımının şu anda hiç olmadığı kadar yüksek olduğuna hiç şüphe yok. Gerçekte, son bir yılda kripto ve BTC’nin benimsenmesi %800’den fazla arttı. Tüm bunların yanı sıra BTC ve diğer kripto para birimleri, potansiyellerinin ne olduğunu tüm dünyaya gerçekten kurdu ve sergiledi. Halen, kripto ve BTC endüstrisinin kasıtlı olarak değişken olduğu kabul edilse de, değer hala devam ediyor.

Tüm bunların ortasında, kripto ve BTC’nin küresel olarak benimsenmesi artıyor, ciddi bir şekilde artıyor ve bu gerçekten az gelişmiş ve gelişmekte olan ülkeleri de içeriyor. Tamamen Güney ve Güneydoğu Asya dahil olmak üzere Asya, BTC ve kripto varlıklarının çoğunluğunu tek başına oluşturuyor.

Son birkaç haftayı dikkate alarak, hem kripto hem de BTC piyasası, Rusya’nın Ukrayna’ya karşı devam eden savaşının ortasında yukarı ve aşağı dalgalanmalar yaşıyor. Şu anda BTC, son 24 saat dikkate alındığında %8 ile yükselen grafikte yaklaşık 42 bin dolarlık fiyattan işlem görüyor.

Dikkatinizi Çekebilir: Terra (LUNA) Fiyatı Son 24 Saatte %25 Arttı 100 Dolarlık Engeli Aştı

Tüm bunlarla birlikte, devam eden savaş gerilimlerine rağmen, ABD’deki genel kripto ve BTC’nin benimsenmesi büyük ölçüde artıyor. Buna rağmen ABD’deki genel BTC ve kripto kullanıcıları, geçtiğimiz günlerde ‘Beyaz Saray’dan yapılan açıklamaya göre 40 milyonu aştı.

Kripto ve BTC için ABD Başkenti

Bir açıklama olarak yapılan son duyuruya göre Beyaz Saray, yaklaşık 40 milyon insanın BTC ve kripto ticareti yaptığını veya kullandığını belirtti. Buna rağmen istatistikler, yaşları 18 ile 29 arasında değişen erkek nüfusun yaklaşık %43’ünün BTC ve diğer kripto paraları kullandığını, ticaretle uğraştığını ve hatta şu anda elinde bulundurduğunu gösteriyor.

Öte yandan, kadın nüfusunun yaklaşık %18’i BTc ve kriptoya düşkündür. Genel olarak bakıldığında, şu anda ABD’nin tüm nüfusunun yaklaşık %86’sının BTC ve kripto hakkında bazı göreceli bilgilere sahip olduğu ve duyduğu görülüyor. Açıkçası, BTC’nin yanında, Ethereum (ETH) Amerikalılar arasında en yüksek paya sahip.

Ayrıca, Pennsylvania için ABD Senatosu adayı için yarışan Carla Sands, ABD’nin BTC ve kriptonun başkenti olması gerektiğini tweet bile attı.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu