Haberler

ABD Terörist Şüphelisi bir Bitcoin Adresini Kara Listeye Aldı

ABD Hazine Bakanlığı‘nın bir ofisi, militan grubu olan Hay’et Tahrir Al-Sham (HTS) ile çalışmakla suçlanan “Suriye merkezli teröristlere bağış toplayan” bir Bitcoin adresine yeni yaptırımlarını duyurdu.

Bu bitcoin adresinin sosyal medyada propaganda amaçlı kullanıldığı düşünülüyor. Bunu propagandalar ile yeni üyeler kazanmaya çalıştıklarını iddia eden ABD Hazinesi bu adresin herhangi bir terör finansmanına karışıp karışmadığını tam olarak belirtmedi.

Hazine’nin Yabancı Varlıklar Kontrol Ofisi, Özel Olarak Belirlenmiş Vatandaşlar izleme listesine periyodik olarak yeni kripto adresleri ekler , ancak her zaman olmasa da: OFAC yalnızca 2018’de bireysel adresleri belirlemeye başladı Yaptırım uygulanan kişilerin ABD’de ve Amerikalılarla finansal işlemlerde bulunmaları yasaklanmıştır.

Listedeki kişilerle (fidye yazılımı ödemeleri şeklinde bile olsa) işlemleri kolaylaştıran ABD merkezli şirketler ağır para cezalarına tabidir.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu