HaberlerKripto Para Haberleri

ABD Senatörü Lummis: Bill, kripto para birimlerini finansal sisteme ‘neredeyse hazır’ entegre edecek

Kripto paralarla ilgili son dakika haberi. İşte haberin detayları...

Hikaye Öne Çıkanlar
  • Cynthia Lummis: Amerika Birleşik Devletleri Senatörü, Doğum tarihi: 10 Eylül 1954 (67 yaşında), Amerika Birleşik Devletleri Senatörü şu tarihten beri: 2021

Wyoming Cumhuriyetçi Senatörü Cynthia Lummis, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden’ın hükümetin kripto para birimleri konusundaki tutumunu ele alan bir Yürütme Kararı imzalamasının hemen ardından, dijital varlıkları finansal sisteme entegre edecek yeni bir yasa tasarısı hazırladığını duyurdu.

Kongredeki en sesli kripto para savunucularından biri olan Lummis, 9 Mart’ta Twitter’da Senato’daki kilit savunucular ve ortaklarla tasarıya son rötuşları yaptığını ve tasarının “neredeyse hazır” olduğunu duyurdu. :

“Uzun zaman oldu, ancak dijital varlıkları finansal sistemimize tam olarak entegre etme faturam neredeyse hazır! Senato’daki bazı önemli savunucular ve ortaklarla son rötuşları yapıyorum, ancak yakında bir açıklama yapılmasına dikkat edin!”

Twitter topluluğu, onun duyurusuna, tasarının ilk taslaklarına yönelik bir dizi öneri, yorum ve eleştiriyle tepki gösterdi. İlginç bir şekilde, Senatör onları kabul etti ve övdü, “uzlaşmaya varırken güçlü işbirliğini” övdü ve tasarının “çok yakında” geleceğini yineledi.

Aralık ayında Senatörün kripto para birimlerinin vergilendirilmesi ve sınıflandırılmasından tüketici koruma önlemlerine kadar her şeyi ele alacak kapsamlı bir yasa tasarısı oluşturma planları hakkında rapor vermesi dikkat çekicidir.

Dikkatinizi Çekebilir: Bitcoin’in ortalama günlük işlem hacmi Apple’ınkinden neredeyse %60 daha yüksek

Senatörün Yürütme Emri eleştirisi

Senatör, Twitter topluluğuna tasarıdaki ilerlemesini bildirmeden önce, Kongre’nin dijital varlıklarla ilgili gerçek mevzuat üzerinde adım atıp çalışma zamanının geldiğine dair pozisyonunu da yayınlamıştı.

Buna ek olarak, Başkan’ın kripto para birimleriyle ilgili İcra Emri hakkında şunları belirterek yorumlarda bulundu:

“Bence yürütme emri, dijital varlık kullanıcılarının ezici çoğunluğunun yasalara saygılı olduğu ve finansal sistemimizi daha iyi hale getirmeye çalıştığı gerçeğini gözden kaçırıyor. Herhangi bir şüphesi varsa, dijital varlıkların sağduyulu, dengeli bir düzenleyici çerçeve içinde patladığı Wyoming’e bakmalıdır.

Son olarak, Bayan Lummis, bir merkez bankası dijital para birimine (CBDC) duyulan ihtiyaç konusunda hala ikna olmadığını, ancak Federal Rezerv’in bu alandaki çalışmalarını takip etmeye ve bu konudaki görüşlerini sunmaya devam edeceğini de sözlerine ekledi.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu