Bitcoin HaberleriHaberler

ABD Senatörü Bitcoin Madencilerine Sizi Burada İstiyoruz !

ABD Senatörü Bitcoin Madencilerine Sizi Burada İstiyoruz !

Açık sözlü muhafazakar Cumhuriyetçi Senatör Cynthia Lummis, Bitcoin madencilerini Wyoming eyaletine davet etti.

CNBC ile konuşurken, Bitcoin madenciliğinin yenilenebilir enerji kaynaklarının sadece %12’sini kullanan geleneksel madencilik yöntemlerine kıyasla yaklaşık %40’ını kullanma yeteneğini onayladığını ifade etti.

Bu, Çin’in bu yıl Mayıs ayında Anakara Çin’de ve diğer Çin eyaletlerinde Bitcoin kullanımını ve madenciliğini yasakladıktan sonra Bitcoin madencilerini çökertmesinin ardından geldi.

Senatör Cynthia, Bitcoin’i, çevresinde birçok yeniliği teşvik eden ve benimsenmesi gereken harika bir buluş olarak nitelendirerek övdü. Ayrıca, Bitcoin’i yasal ihale haline getirmek için bir yasa çıkaran El Salvador’a desteğinide verdi ve bunun ABD’de çalışan kişilerin El Salvador’daki akrabalarına para göndermek için kullandıkları süreyi ve ücretleri büyük ölçüde azaltacağını belirtti.

Bitcoin kullanarak madencilik ve ödeme yapma fikrini açıkça destekleyen Teksas valisi Greg Abbott ve Miami Belediye Başkanı Francis Suarez gibi diğer kripto yanlısı milletvekillerine katılıyor. Ayrıca, madenciliğin kazanımlarının büyük ölçüde risklerden daha ağır bastığına ve geleneksel madencilik tehlikelerine ve atıklarına bir çözüm olabileceğine inanıyor.

Çağrısı, uluslararası toplumun, artan küresel ısınma endeksini dizginlemek amacıyla yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımını benimsemeleri için yapılan anlaşmayla uyumlu.

Çin’in Bitcoin madenciliği ve ticaretini yasaklamasının ardından ABD, Çinli madencilerin Teksas gibi çeşitli ABD eyaletlerinde işlerini kurmaya çalıştıkları için “büyük madencilik göçü” olarak adlandırılan şeyi yaşadı.

Gemini’de eski bir Mühendis olan Brandon Arvanagh, daha fazla yasa koyucunun madenciliği benimsemesiyle önümüzdeki birkaç ay içinde çarpıcı bir değişim göreceğini söylüyor. Kripto madenciliğinin ABD’de daha fazla madencinin öngörülemeyen Çin’i ABD’deki Devletler için terk ettiği için ABD’de devasa ve sürdürülebilir bir endüstri haline geleceğine inanıyor.

“Bitcoin zayıf ellerden güçlü ellere geçiyor. Aynı şekilde, Bitcoin ağı çürük karmalardan güçlü karmalara geçer. Hashrate, madencilik çiftliklerinin eyaletlerin hakları ve silahlarıyla güvence altına alındığı Teksas için öngörülemeyen Çin’den ayrılıyor. Sevinin!”

Daha Falza Bitcoin Haberleri İçin Tıklayınız..

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu