Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

ABD Senatörü, 100.000 Dolar Değerinde BTC Satın Aldığını açıkladı.

Senatör Cynthia Lummis , BTC varlıklarını artırarak kripto para birimlerine verdiği desteği arttırdı. Ağustos ayında yaptığı son satın alma işlemi, 50 bin ila 100 bin dolar arasında Bitcoin satın aldığını açıkladı.

Senatör Lummis, Bitcoin istiflemeye Devam Ediyor

Kurallarla bağlantılı olarak sunulan Periyodik İşlem Raporu ile Senatör Lummis’in son satın alımıyla BTC varlıklarını artırdığı açıklandı. Satın alma, 16 Ağustos’ta ABD Bitcoin borsası River Financial aracılığıyla gerçekleştirildi ve değeri 50.000 – 100.000 dolar arasında.

ilgili içerik : ABD Senatörü Bitcoin Madencilerine Sizi Burada İstiyoruz !

Dosyalama, Senatör ofisinden bir sözcünün dosyalama hatası nedeniyle “dürüst bir hata” olduğunu belirttiği Kongre Bilgisine İlişkin Ticareti Durdurma (STOK) Yasası tarafından sağlanan 45 günlük pencerenin dışında yapıldı. Yasa, Kongre üyelerinin ve çalışanlarının kamuya açık olmayan bilgileri özel kâr için kullanmasını yasaklamak için çıkarıldı. Ancak, 45 gün kuralı Hazine bonoları ve EIF’ler gibi bazı varlıklar için geçerli değildir, ancak yine de yılda bir kez açıklanmaları gerekir. Senatörün ofisinden bir sözcü, konunun Etik komite ile netleştikten sonra hiçbir ceza verilmeden çözüldüğünü kaydetti.

Satın aldığı sırada BTC, 45 bin dolardan işlem görüyordu ve şimdi 55.074 dolardan işlem görüyor. Wyoming Senatörünün satın alımı, Altyapı Yasası kapsamında kimin kripto para komisyoncusu olarak kabul edilebileceğinin tanımını sınırlamak için bir değişiklik eklemeye çalışmasından iki hafta sonra gerçekleşti.

ilgili içerik : Senato Kriptoda Son Dakika Anlaşmasına Ulaştı, Ancak Engeller Kalıyor

Uzun Süreli Bitcoin Avukatı

Senatör Lummis’in Bitcoin ile ilişkisi, varlık sınıfını ilk satın aldığı 2013 yılında başladı. O zaman, Bitcoin 320 dolar civarında işlem gördü ve Nisan 2021’de BTC varlıkları 100.000 – 250.000 dolar arasındaydı.

CNBC ile yaptığı bir röportajda, “bitcoin gibi kripto para biriminin emeklilik fonlarında ve insanların gelecek için tasarruf etmesi için diğer fırsatlarda kullanılan çeşitlendirilmiş bir varlık tahsisinin parçası haline geldiğini görmek” istediğini belirtti. 2021’de Bitcoin Konferansı’na konuk oldu ve varlık sınıfını benimsediğini çünkü “büyük değer depoları” arayışında olduğunu açıkladı.

Varlık sınıfına desteğine rağmen Lummis, son stabilcoin rejimini eleştirdi ve onlar için artan kripto para düzenlemesi çağrısında bulundu. Yatırımcıların korunması için %100 nakit geri ödemeli olmaları ve düzenli olarak denetimler yapılması gerektiğini kaydetti. Lummis’in yanı sıra Senatör Pat Toomey de Haziran ayında Grayscale Bitcoin Trust’ta 15.000$ satın aldıktan sonra kripto para birimlerine büyük bir yatırım yaptı.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri için tıklayın.

Daha Fazla Bitcoin Haberleri için tıklayın.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu