Ekonomi HaberleriHaberler

ABD Senatörleri Kripto Vergilerini Arttırmak İstiyor

Bugün yayınlanan belgeye göre, politika yapıcılar bu vergiler yoluyla 28 milyar dolar daha toplamayı planlıyorlar. Bu fonlar, ülkenin ulaşım ve elektrik altyapısına yapılacak 550 milyar dolarlık yatırımın bir kısmını oluşturacak.

Güncellenen plan, diğer şeylerin yanı sıra, kripto brokerleri için işlem raporlama kurallarını sıkılaştırmanın yanı sıra işletmeleri 10.000 ABD Doları veya daha fazla değerindeki tüm dijital varlık transferlerini İç Gelir Servisi’ne bildirmeye zorlamayı teklif ediyor.

Hüküm, dijital varlıkların nasıl elde edildiği ve alınıp satıldığına ilişkin gerçekleri yansıtacak şekilde komisyoncu tanımının güncellenmesini içeriyor. Yeni teklif, politika yapıcıların ve düzenleyicilerin kripto endüstrisine giderek daha fazla dikkat etmesiyle geliyor.

Bu haftanın başlarında, bazı raporlar ayrıca, endüstride en çok kullanılan stablecoin USDT’nin arkasındaki şirket olan Tether’deki yöneticilerin, banka dolandırıcılığı iddiasıyla Adalet Bakanlığı’ndan bir soruşturmayla karşı karşıya olduğunu öne sürdü.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu