Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriDeFi HaberleriHaberlerKripto Para HaberleriSEC

ABD Menkul Kıymetler Komisyonu DeFi için bir tuzak hazırlıyor

ABD Menkul Kıymetler Komisyonu DeFi için bir tuzak hazırlıyor, İşte Haberin Detayları!

ABD Menkul Kıymetler Komisyonu (SEC), 1934’te kabul edilen borsalarla ilgili mevzuatta değişiklikler hazırlıyor. İşlemlerden ve iletişim protokollerinden gelir elde etme kavramını tanımlayan yeni kurallar Kongre’ye gönderilecek.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

ABD SEC, menkul kıymetler yasasını yeni başlayanlar için cezai bir versiyona uyarlamayı başaran kripto para piyasasının düzenleyicisi olarak hareket ediyor.

Önce ICO’yu organize eden projelere dava açıldı. SEC, belirteçlerin ihracı nedeniyle ABD menkul kıymetler yasasının ihlal edildiğini kanıtlayabildi. Daha sonra, aynı kurallar EOS ve Ripple geliştiricilerine karşı kullanıldı ve bu, Düzenleyicinin Bitcoin dışında herhangi bir girişimi çekme yeteneğini kanıtladı.

DeFi endüstrisinin ortaya çıkmasıyla birlikte SEC, kendi tokenlerini piyasaya sürmeden yazılım yayınlayan akıllı sözleşme geliştiricileriyle karşı karşıya kaldı. DEX borsaları, hisse senetleri yasasını ihlal etmedi, ancak borsalar yasasına yazılırsa, kodu lisanslamaları gerekecektir.

Dikkatinizi Çekebilir: Vitalik Buterin Ethereum İçin Bir Teklifte Bulundu!

Değişiklikler Kongre’ye gelir gelmez basına yansıyacaktır. Önerilen değişikliklerin baskıcılığı, piyasa değerinin %40’ından fazlasını işgal eden akıllı sözleşmelere sahip tüm kripto para birimlerini olumsuz etkileyecektir.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu