HaberlerKripto Para HaberleriNFT HaberleriWeb 3.0

ABD Kongresi adayı siyasi kampanyasında NFT kullanıyor

California kongre adayı Shrina Kurani, Web3 endüstrisinin teknoloji konusunda bilgili yasa koyuculara ihtiyaç duyduğuna ve siyasi kampanyasında NFT'leri kullanılmasına inanıyor.

NFT aracılığıyla, Shrina Kurani kamuoyunun dikkatini siyasi kampanyasına çekmeyi ve insanların Web3 gelişmelerinin çevre dostu kullanımı konusunda farkındalıklarını artırmayı amaçlıyor. Politikacı, değeri 1.250 ile 5.800 dolar arasında 230 NFT çıkarmak için Abris platformuyla ortaklık kuruyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Kurani’ye göre, takas edilemeyen tokenler kampanya için bir tür “mal” görevi görüyor ve bunların satışından elde edilen gelir siyasi bir ekip oluşturmak için kullanılacak. Politikacı, ülkenin teknoloji konusunda bilgili yasa koyuculara ihtiyacı olduğundan emindir, aksi takdirde Web3 endüstrisi gelişmeyecektir.

Kurani, New York merkezli teknoloji şirketi Republic’te iş başkan yardımcısıdır. Şirket, perakende yatırımlarında uzmanlaşmıştır ve blok zinciri tavsiyesi vermektedir. Toplamda, Cumhuriyet yaklaşık 700 milyon dolar yatırım yaptı ve 600 şirketi destekledi.

Dikkatinizi Çekebilir: Araştırma: Ankete katılan her 10 kişiden sadece 1’i kripto para birimlerine yatırım yapmıyor

“Kripto para birimleri ile finansal hizmetlere erişimi demokratikleştirebilir ve teknoloji ile mülk arasındaki sıkı sıkıya bağlı ilişkiden yararlanabiliriz. Yeni teknolojiler, Amerikan halkını eğitmeye ve vatandaşların, özellikle de nüfusun tarihsel olarak haklarından mahrum bırakılan kesimlerinin finansal okuryazarlığını geliştirmeye yardımcı olacak” dedi.

Kongre adayı, seçilirse vergi ve muhasebe kayıtlarıyla ilgili yasalara daha fazla dikkat edeceğini söyledi. Müşterini Tanı (KYC) ilkesine ve kara para aklamayla (AML) mücadeleye daha fazla önem verilmesi gerektiğini, sektöre daha fazla güven duyulacağını düşünüyor.

Şubat ayının sonlarında, Kaliforniya eyaletinden bir başka kongre adayı olan Aarika Rhodes, yoksul Amerikalılara yapılan sosyal yardım ödemelerini kolaylaştırmak ve korumak için kripto para kullanacağını duyurdu.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu